המרדף במנהרה בעקבות החטוף

זמן קצר לאחר פיצוץ מטען החבלה ברפיח אתמול, הגיע למקום כוח חילוץ ראשוני שהבחין מיד כי סג"מ הדר גולדין נעדר. קצין ושני לוחמים נוספים לא היססו ופתחו במרדף אחר המחבלים בתוך פיר המנהרה. במהלך המרדף זיהו הכוחות פרטים השייכים לסג"מ גולדין, אך לא הצליחו לאתרו

(ליאור וענונו ורפאל חיון)

גבורה ותושייה יוצאות דופן בשדה הקרב: קצין צה"ל ושני לוחמים נוספים, שהגיעו אתמול (ו') לזירת פיצוץ מטען החבלה ברפיח זמן קצר לאחר התקרית, פתחו במרדף אחר המחבלים בתוך מנהרת טרור - בניסיון למנוע את חטיפתו של סג"מ הדר גולדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול בבוקר נקלעו כוחות צה"ל למארב באזור רפיח במהלך סריקה אחר פיר מנהרה. על הכוח הופעל מטען חבלה, ייתכן שעל ידי מחבל מתאבד, וזה גרם למותם של שני חיילים - רס"ן בניה שראל (26) מקריית ארבע וסמ"ר ליאל גדעוני (20) מירושלים. תוך זמן קצר הגיע למקום כוח חילוץ ראשוני, שהבין מיד כי קצין נעדר.

סג"מ הדר גולדין

הכוח זיהה את המבנה שבתוכו נמצא פיר המנהרה ובשלב זה פתחו קצין ושני לוחמים בריצה לתוך המנהרה. במהלך המרדף הצליחו הכוחות למצוא פרטים שונים השייכים לסג"מ גולדין, אך לא הצליחו לאתרו.

במשך מספר דקות התחוללה דרמה נוספת בגזרה, לאחר שהקשר עם הקצין ושני הלוחמים נותק, אך לבסוף הצליחו השלושה להיחלץ. מיד לאחר התקרית הוזרמו כוחות גדולים מאוד של צה"ל לאזור רפיח, בודדו אותה מיתר הרצועה ופתחו בסריקות נרחבות - מעל ומתחת לפני הקרקע.

ליאל גדעוני ובניה שראל

חשש: קצין צה"ל נחטף

אתמול הודיע דובר צה"ל כי קיים חשש לנפילתו בשבי של קצין גבעתי, סגן-משנה הדר גולדין, בן 23 מכפר סבא, על ידי מחבלים בדרום הרצועה. הודעה נמסרה למשפחתו.

על פי פרטי האירוע באזור רפיח, בסמוך לשעה 09:30 פתחו מחבלים שיצאו מפיר של מנהרה בירי לעבר כוח גבעתי בדרום רצועת עזה, שפעל לאיתור והריסת מנהרת טרור באזור. אחד המחבלים פוצץ עצמו לעבר הכוח.

הפגזות ברפיח אחרי החטיפה (רויטרס)

שני החיילים שנהרגו בתקרית הם רב-סרן בניה שראל, קצין בחטיבת גבעתי, בן 26 מקריית ארבע. הוא הועלה מדרגת סרן לדרגת רב-סרן לאחר מותו. הלוויתו תתקיים במוצאי שבת בשעה 00:15 בבית העלמין בחברון. החייל השני הוא סמל-ראשון ליאל גדעוני, לוחם בחטיבת גבעתי, בן 20 מירושלים. הלוויתו תתקיים ביום ראשון בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.