צפו: מח"ט השריון פוצץ מנהרה ו"סגר חשבון" עם חמאס

בשבת שעברה חדרה חולייה של מחבלי חמאס לעורף הישראלי, אש מקלעים ונ"ט שירתה החולייה גבתה את חייהם של שניים מנוסעי ג'יפ הסיור של מח"ט 188, אל"מ תומר יפרח. היום סגר המח"ט מעגל והשמיד את המנהרה ששימשה את כוח החמאס. צפו ברגעי הפיצוץ

מפקד חטיבת 188 של השריון, אל"מ תומר יפרח, סגר היום (א') חשבון עם חמאס בשם החטיבה עליה הוא מפקד ובשמם של רס"ן אמוץ גרינברג וסמל אדר ברסנו ז"ל. אל"מ יפרח השמיד את המנהרה, באמצעותה חדרו מחבלי החמאס לעורף הישראלי, תקרית אשר גבתה את חייהם של קצין המילואים והחייל בסדיר, שעה שהיו בג'יפ הסיור של המח"ט, שספג את אש המחבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד החטיבה הוא שהפעיל את המרעום - מנגנון ההפעלה של מטעני הנפץ - שמוטטו את המנהרה ההתקפית של החמאס. הפיצוץ בוצע בשטח הרצועה, כמאה מטר מהגבול עם ישראל. ההתחקות אחר תוואי המנהרה התאפשר בעקבות גילוי שלושה מפיריה. אחד הפירים נחשף במסגד והשני בביתו של מפקד חוליית המחבלים שחדרה לעורף הישראלי.

אמצעי הלחימה ששימשו את החמאס (דובר צה"ל)


פיגוע החדירה שהוביל לתוצאות הטרגיות אירע בבוקר שבת שעברה. חולייה של כחמישה מחבלים לבושים במדי צה"ל חדרה לשטח ישראל בסמוך לקיבוץ עין השלושה. המחבלים פתחו באש מקלעים ונ"ט לעבר כוח סיור של צה"ל שהיה במקום. מהירי נהרגו רס"ן אמוץ גרינברג וסמל אדר ברסנו ז"ל. ברסנו ז"ל שימש כנהגו של המח"ט.

אדר ברסנו ז"ל (פייסבוק)

אמוץ גרינברג ז"ל

צה"ל השיב באש לעבר המחבלים והדף אותם בחזרה לרצועה. מירי צה"ל נהרג אחד המחבלים. בנוסף לאמצעי הלחימה הרבים בהם הצטיידו המחבלים, בכליהם נמצאו גם אזיקונים וחומרי הרדמה שנועדו, על פי ההערכות, לסייע להם בחטיפת אזרחים.