החיילים החדשים: מוטיבציה גבוהה לצד דאגה

כשהוריהם אוחזים בחוזקה בזרועותיהם, הגיעו הבוקר מאות צעירים לבסיס הקליטה והמיון בדרך לשירות צבאי בחיל השריון. לצד החששות, הביעו החיילים החדשים תקווה שיוכלו לתרום דווקא עכשיו בימי הלחימה. מנגד, ההורים הדומעים ייחלו לשקט מבורך: "מקווים שיהיה שירות של שלום"

בעוד מבצע "צוק איתן" נכנס ליומו ה-20, הגיעו הבוקר (א') מאות צעירים לבסיס הקליטה והמיון על מנת להתגייס לחיל השריון. המלש"בים (מועמדים לשירות ביטחון) סיפרו על פרפרים בבטן ועל ההתרגשות שאוחזת בהם - בעוד ההורים שליוו אותם הביעו תקווה שהשקט ישוב, כדי שיוכלו לישון בלילות הארוכים הצפויים להם בשלוש השנים הקרובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין המתגייסים הטריים היה גם נריה בלוך, שעבר את שרשרת החיול לאחר ארבע שנות לימוד בישיבה. כמו רבים מהצעירים שעלו לראשונה על מדים, גם הוא סיפר כי הלחימה בעזה דווקא מעלה את המוטיבציה לשרת ולתרום. "אני רק מקווה שישאירו לנו משהו שם בעזה", סיפר הצעיר הנלהב.

הוריו של נריה, שליוו אותו הבוקר לבסיס, נשמעו פחות "מורעלים" ויותר מודאגים משליחת בנם לתפקיד הלחימה: "שילך לשלום ויחזור לשלום ושכל עם ישראל יחיה בשלום. העיקר שימשיך להיות בן תורה וגם ישרת את העם. לחימה היא אינה דבר סימפטי אבל בשביל זה יש לנו את החיילים".

"התחושות מעורבות, לא נחמד לגייס ילד ביום כזה ואני מקווה שהמצב יירגע ושיהיה לו שירות סטנדרטי כמו שאנחנו מצפים מרוב החיילים, שירות של שלום", סיפר בולי, אב לחייל נוסף שלבש הבוקר לראשונה ירוק. "יש חשש, אבל אנחנו מדחיקים אותו וסומכים על צה"ל ומערכת הביטחון שיידעו לסיים את זה כמו שצריך ויביאו אותנו לעתות שלום".

"מקווה שהתמונה תשאר מלאה" (חדשות 2)

"רק אתמול איבדנו בן של חברים שנפל בקרב"

מאחורי בנה וכמה מחבריו שהגיעו לציין את האירוע, עמדה נאווה מירז דריקס, שבקול רועד וכשמשקפי שמש מסתירים את הדמעות שמחתה, ניסה לעכל את השינוי המהותי בחייו של בנה. "התחושות הן מאוד כבדות, רק אתמול איבדנו בלחימה בן של חברים והיום אני מגייסת את הבן שלי, זה לא פשוט", סיפרה.

"יש תחושה של שליחות", הוסיפה האם המודאגת. "אני מרגישה שגם אני מגוייסת. מתחילת המבצע הזה אני מחוברת לחדשות, לא עוזבת לרגע. כל בן שנופל אני מרגישה שגם הבן שלי הולך, זה קשה. אני רואה את החבורה המופלאה הזו של החברים, אני מצלמת אותם ומקווה שהתמונות יישארו מלאות".

האם הדואגת ובנה, היום (חדשות 2)

בין ההורים הרבים שהתרכזו היום מחוץ לשערי הבסיס בלטה במיוחד נאווה עדני, שליוותה את בנה לשירות, בעוד שניים מילדיה כבר משרתים על גבול עזה ובתוך הרצועה. "אני סומכת על הילדים שלי. זו תקופה של מתח אבל אני מאמינה במדינת ישראל ומנסה להירגע, כל טלפון מרגיע", סיפרה עדני בעוד היא אוחזת בחוזקה בידו של בנה. "החל מהיום יש לי שלושה שריונרים".

בנה של נאווה, עמרי, סיפר על אחיו הגדול המשרת כמ"פ בשריון ונמצא מזה זמן מה בשטח הרצועה במסגרת הפעילות המבצעית. "ההורים שלי עברו את זה כבר פעמיים, הם מודאגים עכשיו עם המצב. אחי לא חזר הביתה כבר חודש, אבל אתמול הוא התקשר, הוא רצה לבוא איתנו אבל לא הצליח", סיפר החייל שבדרך והוסיף: "ההתרגשות גדולה, זו החובה של כל אחד מאיתנו".

בינתיים, אזרחים תומכים בחיילים בגבול