כרוזים ברצועה: "התפנו מבתיכם, תהיה פעולה זמנית וקצרה"

צה"ל הטיל הבוקר כרוזים בצפון רצועת עזה – שמתריעים על תקיפות שיתבצעו בזמן הקרוב. "הפעולה של צה"ל עומדת להיות זמנית וקצרה", נכתב. הבקשה לתושבים: פנו את בתיכם עד 12:00 בצהריים. ביממה האחרונה הותקפו יותר מ-200 מטרות

ארכיון (רויטרס)

כחלק מהרחבת הפעולה נגד חמאס בעזה, צה"ל הטיל הבוקר (א') כרוזים בצפון רצועת עזה, המתריעים על תקיפות יעדי טרור שיתבצעו בזמן הקרוב. תוכנם הועבר לתושבי בית להיה גם בהודעות מוקלטות ומסרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אל תושבי בית להיה, בכוונת צה"ל לתקוף מהאוויר תשתיות טרור ופעילי טרור באזור שממזרח לאל-עטטרה ולרחוב אל-סלאטין וממערב ומצפון למעבסכר ג'בעליה. ישראל תוקפת ותתקוף כל אזור ממנו מבוצע ירי לעבר ישראל", צוין בכרוז.

לפי ההודעה, על האזרחים לפנות את בתיהם עד השעה 12:00 בצהריים היום לכיוון דרום לג'בעליה אל-בדר דרך שארע אלפלוג'ה. "הפעולה של צה"ל עומדת להיות זמנית וקצרה", נכתב. "מי שלא יקשיב להנחיות צה"ל יסכן את חייו ואת חיי משפחתו. היזהרו והישמרו".

הכרוז שחולק ברצועה (דובר צה"ל)

ביממה האחרונה: יותר מ-200 מטרות הותקפו

גם הלילה הזה לא היה שקט בעזה, זאת לצד המשך הירי לעבר ישראל. כוח של שייטת 13 פשט על מתחם ממנו נורו רקטות ארוכות טווח רבות. במהלך הפעולה נפתחה אש על הכוח. הכוח השיב באש והיעד הותקף ונפגע.במהלך חילופי האש נפצעו באורח קל ארבע לוחמים והם פונו לבית חולים.

פעולה זו מצטרפת להמשך התקיפות מהאוויר נגד יעדי טרור ברצועה. הבוקר הותקף המשגר ממנו נורה מטח הרקטות האחרון לאזור השפלה. מדובר צה"ל נמסר כי ביממה האחרונה תקף צה"ל יותר מ-200 מטרות, ביניהן: משגרים מוטמנים, תשעה בתי בכירים בחמאס, חמישה מתחמים צבאיים, 11 אתרי ייצור ואחסון אמל"ח ועוד 40 יעדים. סך הכל מתקיפת המבצע הותקפו 1,320 מטרות.