10 רקטות שוגרו לעבר שטח ישראל, אין נפגעים

לאחר מספר שעות שבהם נשמר שקט יחסי בגזרה הדרומית - שוב שוגרו רקטות לעבר יישובי הדרום. הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שער הנגב ובמועצה האזורית אשכול. אתמול שוגרו לראשונה בסבב ההסלמה הנוכחי רקטות לעבר באר שבע, שיורטו על ידי מערכת כיפת ברזל

רקטה נורתה לעבר שער הנגב, ארכיון (רויטרס)

הדיווחים על הבנות ורגיעה לא מגיעים כנראה לשטח: עשר רקטות שוגרו בשעות הצהריים (א') מעזה לשטח ישראל, לאחר מספר שעות שבהם לא בוצע ירי מהרצועה. שש רקטות נפלו בשטח המועצה האזורית שער הנגב וארבע במועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או לנזקים. בעקבות המטח נקראו תושבי המועצה האזורית שער הנגב להישאר בקרבת מרחבים ממוגנים.

בנתיבות הוחלט לבטל את הילולת הרב איפרגן שתוכננה להתקיים הערב, בשל המצב הביטחוני.

תקיפה בעזה. ארכיון

הירי מגיע לאחר שקט יחסי שנשמר באזור משעות הבוקר. אמש (ש') בפעם הראשונה מאז סבב ההסלמה האחרון, נורו בשעות הערב רקטות לעבר העיר באר שבע. מערכת כיפת ברזל יירטה את הרקטה בהצלחה. זמן קצר לאחר מכן שוגר מטח של רקטות גם לעבר אשקלון, וגם שם יירטה מערכת ההגנה חלק מהן.

בתגובה לירי הרקטות שבוצע לעבר ערי ישראל, צה"ל תקף הלילה עשר מטרות ברצועת עזה. "צה"ל ערוך ומוכן להגן על תושבי מדינת ישראל מפני כל איום מתמשך", נכתב בהודעה ששחרר דובר צה"ל לאחר התקיפה.

את התקיפה ביצע צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר. במהלך התקיפה הופצצו מטרות טרור במרכז ובדרום הרצועה ובניהן משגרים מוטמנים ואתר לייצור אמצעי לחימה.

דנילוביץ': "לא מוסרי שישנה תגובה מינורית לירי מסיבי על הדרום"

"זה לא מוסרי שישנה תגובה מינורית לירי מסיבי על יישובי הדרום אבל ברגע שערים גדולות יותר כמו תל אביב נפגעות, יש תגובה משמעותית", אמר ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' לאחר הירי לעבר באר שבע.

אמש, בנוסף לירי לערים הגדולות, שוגרו שתי רקטות נוספות שהתפוצצו בשטחים פתוחים במועצת אשכול. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. במד"א העלו את רמת הכוננות בדרום לרמה הגבוהה ביותר.

בעקבות ההסלמה, החליטו בעיריית אשדוד שמחר לא יתקיימו קייטנות במבנים שאינם ממוגני ירי. ההחלטה התקבלה לאחר שבמחוז הדרומי של המשטרה קיימו הערכת מצב בנושא.