כך נראים בתיהם של רוצחי הנערים: קירות קרסו וחדרים עלו באש

השאלה היכן נמצאים רוצחי שלושת הנערים מטרידה מאוד את ישראל בשבועיים וחצי האחרונים, אבל גם את הרשות הפלסטינית ואת מנגנוני הביטחון שלה. מי שיודעים ככל הנראה את התשובה הם בני המשפחות של שני החשודים ברצח. על רקע הלחץ המופעל עליהם, נשמעו פיצוצים עזים בשני הבתים שאמנם לא נהרסו אך ניזוקו. צפו בתיעוד

בני המשפחות של שני החשודים ברצח שלושת הנערים התרגלו לפשיטות ומעצרים בבתיהם, והיו הרבה כאלו בימי מבצע "שובו אחים". צה"ל היה בכל לילה שני כמעט בבתים האלו. גם אמש (ב'), בשעה שמונה בערב, בעת סעודת שבירת הצום של הרמדאן, הקיפו כוחות גדולים מאוד של צבא את הבתים והכריזו על כל אחד מהם כעל שטח צבאי סגור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לטענת הפלסטינים מדובר היה ב-100-150 חיילים שפשטו על הבתים, והם החלו בחיפושים, סריקות ותשאולים. כעבור שעות ספורות, בין השעה חצות לאחת בלילה, אירעה תקרית שהסעירה מאוד את חברון: שני פיצוצים עזים נשמעו בעיר.

אחד מבתי המחבלים שניזוקו, היום (בצלם)

הדיווחים הפלסטינים דיווחו מיד על כך שצה"ל הרס כליל את בתי המשפחות של המחבלים, אלא שלא כך היה: שני הפיצוצים הביאו לקריסה של קירות, וחלק מהחדרים עלו באש. בני משפחות החשודים ברצח עדיין חוששות מפני הריסת בתיהם.

משפחות המחבלים: "אנחנו מרגישים כמו בסרט"

שני הבתים הפכו היום למוקד עלייה לרגל. בני המשפחות, החברים ואנשי חמאס הגיעו לשני המוקדים. בין היתר הגיע לבתי המחבלים גם ראש עיריית חברון, שהוזכר ברשימת התודות של רחל פרנקל, אמו של נפתלי פרנקל ז"ל שציינה את הפלסטינים המתונים. בשיחה עם חדשות 2, אמר ראש עיריית חברון שהוא נגד אלימות בשני הצדדים.

אחד מבתי המחבלים שניזוקו, היום (בצלם)

"הם הגיעו בארוחת הבוקר", סיפרה היום גיסתו של מרוואן קוואסמה, אחד החשודים ברצח הנערים, לחדשות 2. "לא הספקנו לאכול כלום, שמנו את האוכל על השולחן והם נכנסו. הם פוצצו, הרסו, שברו. לא השאירו שום דבר שלם. אני לא יודעת אם למרוואן יש קשר כלשהו לרצח".

"אנחנו מרגישים כמו בסרט", תיאר מוחמד אבו אל-עיישה, דודו של עמאר אבו אל-עיישה, החשוד השני ברצח. "כל יום הוא היה הולך לעבודה. ביום חמישי הוא יצא ולא חזר, היינו משוכנעים ב-90% שהוא עצור, או שהרגו אותו".