אקזיט מצטיין: הכירו את הברוקר מוול סטריט שהתנדב ל-669

ביום העצמאות יקבל רב"ט אדם, שעלה מארה"ב, תעודת הצטיינות מהנשיא. איך הגיע בוגר הרווארד ליחידה המובחרת של חיל האוויר לאחר שוויתר על עבודה רווחית בוול סטריט? "ידעתי שכאן מצילים חיים, וזה יותר משמעותי. חשבו שהשתגעתי, אבל זה חשוב לי", הוא מסביר את רוח הלחימה

עזב את וול סטריט בשביל צה"ל. אדם (דובר צהל)

"החיים קצרים, והבנתי שיש בחיים יותר מכסף": אדם, חייל בן 27, עזב משרה רווחית בוול סטריט ואת המשפחה בארצות הברית כדי להתגייס לצבא ול-669. "רציתי לעשות משהו למען החברה, לעשות משהו שאני אהיה גאה בו", סיפר אדם לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אדם, שעלה מפלורידה, היה בישראל רק פעם אחת לפני שהחליט לעשות עלייה: "הייתי בפרוייקט תגלית, ואז התחלתי להתעניין בחדשות ולהיות פעיל בארגונים סטודנטיאליים בקולג'".

כשסיים את לימודי הכלכלה - באוניברסיטת הרווארד היוקרתית - עבר לניו יורק כדי "לעשות כסף בוול סטריט", אך לאחר כשנה גילה שהמציאות שם לא זוהרת כמו בסרטים: "שם כל אדם לעצמו, ולמרות כל הכסף ראיתי שאנשים לא שמחים שם - כולם עצבנים, ובצבא מצילים חיים - זה יותר חשוב מלשבת מול מחשב כל היום".

"כאן מצילים חיים". יחידת 669, ארכיון (רועי גסנר ושאולי סאסי)

"חשבו שהשתגעתי, אבל הצבא חשוב לי"

אדם החליט בגיל 22 לעזוב את עבודתו כדי לעשות משהו משמעותי יותר, אך לא ידע איך לבשר למשפחה: "הבית לא מאוד ציוני, אז סיפרתי להם על ההחלטה בשלבים - קודם דיברתי איתם על ההתפטרות, אחך כך על האפשרות לטייל. רק אחר כך הצעתי את ישראל ואת האפשרות להתגייס ולהיות לוחם".

לדבריו, האנשים שמסביבו "חשבו שהשתגעתי - לעזוב את וול סטריט בשביל זה? אבל החיים קצרים, וידעתי שאם אז בגיל 22 אני לא תופס את ההזדמנות, בעתיד זה יהיה יותר קשה. חשבתי על כל מה שחשוב לי, והחלטתי לבוא לכאן".

כבר בארצות הברית ידע אדם שהוא רוצה להתגייס ליחידה 669 ולהציל חיים, ואכן הוא התגייס, נקלט כחייל בודד ולאחר גיבוש התקבל ל-669. "מצאתי בצבא את הגיבוש, את החברה. אני מכיר כל אדם בצוות הזה יותר טוב מהמשפחה או החברים שלי, וזה מרגש ונותן הרבה כוח".

"מאוד מתרגש, זה כבוד גדול". אדם (דובר צה"ל)

"יום העצמאות - תזכורת לחיים שלנו כאן"

עבור אדם, הגיוס מאפשר לו "להיות מחובר לכל הארץ והמדינה, ולכל העם היהודי היום ובעבר, מאפשר לי להיות חלק ממשהו הרבה יותר גדול ממני. בוול סטריט זה כל אחד לעצמו, ופה זה צוות, ויש לזה הרבה יותר כוח ואפקטיביות".

הרגע המרגש ביותר בצבא עבור אדם, לפחות עד שיקבל את תעודת ההצטיינות, היה סיומו של אחד המסעות המאתגרים במסלול היחידה: "ידעתי אז שנתתי 100% מהכוח שלי, והבנתי שלבד לא הייתי מגיע למסגרת הזו ולשלב הזה.  ראיתי איך התקדמתי בחיים בזמן שלי בארץ והבנתי כמה אפשר להשיג ולהצליח בצוות ובמסגרת, ביחד עם האחרים".

ביום העצמאות הקרוב יזכה אדם לתעודת הצטיינות מנשיא המדינה, אל מול הוריו הנרגשים שהגיעו מארה"ב: "אני מאוד מתרגש - זו גאווה וכבוד מאוד גדול. אני חושב שזה מגיע לכל אחד מהצוות שלי". לדברי אדם, היום הזה מהווה הזדמנות עבורו "לזכור את כל מי שבא לפנינו ותרם לארץ. זה לא תמיד קל לגור כאן, ויום העצמאות זו הזדמנות טובה לזכור למה אנחנו גרים דווקא כאן".