צפו: למה השתלטה סיירת גבעתי על מכללת ספיר?

השתלטות של מחבלים על מכללת ספיר בדרום היא ללא ספק תרחיש בלהות. לוחמי סיירת גבעתי התאמנו לקראת תרחיש כזה כשהשתלטו על בניין במוסד האקדמי. "מבינים איך המבנה נראה, איזה פתחים יש בו, איפה אפשר למקם צלפים, איפה אפשר להיכנס פנימה", סיפר מפקד הסיירת. כתבנו הצטרף לתרגיל עם הלוחמים הסגולים. כך זה נראה

תרחיש של חטיפת אזרחים כבני ערובה הוא אחד החששות הכבדים ביותר של כוחות הביטחון. בין אם מדובר במקרה חבלני או פלילי, החשש מביא את לוחמי סיירת גבעתי, כמו גם סיירות ויחידות אחרות, לתרגל ולהיערך למצב כזה. הפעם הם עשו זאת במכללת ספיר שבדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המטרה של הפעילות היא לדמות מצב של בני ערובה, תרגיל כזה הוא הכי קרוב לדבר האמיתי", הסביר סגן א', מפקד הצוות. "אנחנו נמצאים עכשיו במכללה במבנה שהוא יחסית נטוש, הצעקות וכל התפאורה מסביב מכניסים אותנו למצב אמת".

לדברי המפקד, "לפני שמתחילים לגבש תמונת מצב - אנחנו מתחילים לעבוד על תכנית, מבינים איך המבנה נראה, איזה פתחים יש בו, איפה אפשר למקם צלפים, איפה אפשר להיכנס פנימה". לאחר שתכנית הפעולה גובשה, המפקד בשטח יכול לתדרך את החיילים - והפעולה יוצאת לדרך.

הכי קרוב לדבר האמיתי. לוחמי גבעתי (דובר צה"ל)

לא במקרה המוסד שסיפק את המבנה לאימונים הוא דווקא מכללת ספיר: האיום הביטחוני לא זר למכללה, המוסד האקדמי הקרוב ביותר לרצועת עזה. "מכללת ספיר הרימה את הרגל, הזמינו אותנו לכאן, זה מקום שנותן לנו אפשרות להתאמן ולדמות מצב אמיתי של טרור עם בני ערובה", סיפר רב סרן נדב דנינו, מפקד סיירת גבעתי. "הצוות הזה יכול להגיע לכל גזרה, לכל אירוע, לכל עיר".

לוחמי צוות א' בסיירת גבעתי המתרגלים דרך קבע פעילות לוחמה בטרור, ימשיכו להתאמן ולהתמקצע, בתקווה שהפעילות האינטנסיבית תסתכם באימונים בלבד.