עציר ביטחוני שוחרר בטעות, מפקד כלא עופר הודח

אדם שנחשד ביידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים, נעצר על ידי שב"כ. אלא שעקב טעות הוא הועלה לרכב ובו עצירים שהיו עתידים להשתחרר שעות ספורות לאחר מכן. כשהגיע למחסום - יצא לחופשי. בעקבות זאת, הודח מפקד הכלא מתפקידו. שב"ס: "הנציב אימץ המלצות הוועדה ושורת בעלי תפקידים נשפטו מנהלתית, בהם מפקד הכלא"

כלא עופר, ארכיון (חדשות 2)

מפקד כלא עופר הודח באחרונה על ידי ידי נציב שירות בתי הסוהר לאחר שאדם שנעצר בשטחים על ידי שירות הביטחון הכללי - שוחרר בטעות. כך דווח הערב (ה') במהדורה המרכזית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני מספר חודשים נעצר האדם בחשד ליידוי אבנים לעבר כלי רכב ישראליים. הוא הובא על ידי אנשי שירות הביטחון הכללי למתקן הכליאה, שם הסוהרים צירפו אותו בשוגג לקבוצה של עצירים שאמורים היו להשתחרר מספר שעות לאחר מכן. האדם שזה עתה נאסר הועלה יחד עם כולם לרכב והשתחרר "מתחת לאפם" של הסוהרים במחסום.

בעקבות האירוע, נפתחה ועדת חקירה בשירות בתי הסוהר שבסופה הוחלט להדיח את מפקד הכלא ולהעבירו לפקד במתקן השהייה "חולות". גורם בשירות בתי הסוהר סיפר לחדשות 2 כי "מדובר בענישה. בית הסוהר ממוקם בדרום הרחוק ונחשב לפחות יוקרתי מהכלא הביטחוני והמסובך עופר". כמה ימים לאחר האירוע נעצר האיש ששוחרר בשנית.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "בעקבות אירוע שחרור עצור בטעות בכלא עופר, הוקמה ועדת בדיקה ארגונית. נציב שירות בתי הסוהר אימץ המלצות הוועדה ושורת בעלי תפקידים נשפטו מנהלתית, בהם מפקד בית הסוהר. כמו כן, הוחלט כי מפקד הכלא יועברמ תפקידו וימונה כמפקד מרכז חולות".