גנץ בהתייחסות ראשונה לתקיפה: "מקווה שיפסיקו עם השטויות"

הרמטכ"ל התייחס לראשונה לפגיעה בחיילי צה"ל על הגבול עם סוריה והתקיפה הישראלית במדינה הלילה. "מי שיפעל נגדנו מכל מקום ירגיש אותנו בחזרה", הבטיח. נתניהו: "אנו פוגעים במי שפוגע בנו". ובסוריה - שתיקה

הרמטכ"ל מגיב לראשונה (דו"צ)

שעות ספורות לאחר שחיל האוויר הפציץ שורה של מטרות בסוריה בתגובה להנחת המטען בגדר הגבול ברמת הגולן, אומר היום (ד') הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, כי הוא מקווה שחילופי המהלומות בין הצדדים יסתיימו בעקבות הפעולה הישראלית המהירה. גם ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס לתקרית החמורה ומשגר מסר חד וברור לעבר המשטר הסורי: "מי שיפגע בנו - ייפגע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני מקווה בשבילם שיפסיקו עם השטויות", הדגיש היום הרמטכ"ל גנץ במהלך ביקור שערך בבית ספר תיכון בגן יבנה. "אנחנו דרוכים ועוקבים אחרי מה שקורה, ומי שיפעל נגדנו מכל מקום ירגיש אותנו בחזרה".

בפתח ישיבת הממשלה השבועית הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי המטרות שהותקפו הלילה הן כאלה ששיתפו פעולה עם ההתקפות על כוחות צה"ל. "המדיניות שלנו היא מאוד ברורה: אנחנו פוגעים באלה שפוגעים בנו", אמר נתניהו. "אנחנו גם מסכלים כמיטב יכולתנו העברת אמצעי לחימה בים, באוויר וביבשה, והפעילות הזאת תימשך".

"מעת לעת אנחנו נדרשים לעשות פעולות תקיפות, כפי שאנחנו עושים עכשיו, כדי שהשקט הזה יימשך", הוסיף ראש הממשלה. "המדיניות התקיפה הזאת אחראית לכך שביטחון ישראל נשמר וישראל, יחסית לכל המזרח התיכון, שעובר את הטלטלה הכבירה הזאת שנמשכת ביתר שאת, היא המקום היציב והבטוח ביותר בכל האזור הזה"‬.

מתיחות בגבול הצפון, ארכיון (רויטרס)

שתיקה רועמת בסוריה

באירוע אתמול סמוך לכפר מג'דל שמס בצפון רמת הגולן נפצעו ארבעה חיילים שהובהלו בדרגות פציעה שונות לבית החולים רמב"ם בחיפה. מצבו של אחד מהם מוסיף להיות קשה, הוא סובל מפציעת ראש ומפגיעות רסיסים ומאושפז במחלקת טיפול הנמרץ בבית החולים. מצבם של שלושת החיילים הנוספים מוגדר כעת קל והם מאושפזים במחלקה האורטופדית כשהם סובלים מפגיעות רסיסים.

בעוד המתיחות בגבול הצפון מעסיקה את כלי התקשורת בישראל, בטלוויזיה הסורית הממלכתית נשמרת שתיקה באשר לסיקור חילופי האש. בשעות היום שידרו שם את לוח השידורים הרגיל בלי שום תזכורת לתקיפה או לדיווחים מהגולן. גם סוכניות הידיעות הרשמיות במדינה מתעלמות לחלוטין מהנושא.

ברשתות הערביות המובילות כמו אל-ערבייה ואל-ג'זירה דווקא מסקרים את התקיפה, והן שולחות את כתביהן לגבול, לצדו הישראלי, על מנת לדווח מהשטח. כך לדוגמא כתב רשת אל-ערבייה דיווח מצדו הישראלי של הגבול, משם העביר את הדיווחים של דובר צה"ל לכלי התקשורת הערביים. גם אל-מנאר, הרשת של חיזבאללה, מדווחת על תקיפת צה"ל לפי פרטי ההודעה של צה"ל.

פינוי החיילים, אתמול (חדשות 2)

יעלון: "מי שינסה לפגוע בנו - דמו בראשו"

גם שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, התייחס הבוקר לתקיפת צה"ל: "הלילה תקפו כלי טיס של חיל האוויר מספר מטרות של גורמי צבא וביטחון סוריים, אשר אפשרו וסייעו לפעולת הטרור אתמול, בה הופעל מטען נגד כוח צה"ל שסייר בתוך שטח ישראל ופגע בארבעה לוחמי צנחנים. לא נסבול כל הפרה של הריבונות שלנו ופגיעה בחיילינו ואזרחינו, ונגיב בנחישות ובעוצמה כלפי כל מי שיפעל נגדנו, בכל עת ובכל מקום, כפי שעשינו זאת הלילה. מי שינסה לפגוע בנו - דמו בראשו".

יעלון הבהיר כי הממשלה רואה במשטר אסד אחראי למתרחש משטחו: "אם ימשיך לשתף פעולה עם גורמי טרור החותרים לפגוע במדינת ישראל, נוסיף לגבות ממנו מחיר כבד, באופן שיגרום לו להתחרט על מעשיו. נמשיך לפעול באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל. אני מבקש לשלוח איחולי החלמה מהירה לפצועי התקרית אתמול".

בהכנת הכתבה השתתפו: תמיר סטיינמן, ירון שניידר, גאנם איברהים ויוסי זילברמן.