זייפה גימלים ונשלחה לעבודות שירות

חיילת ששירתה במשטרה הצבאית הודתה במסגרת עסקת טיעון כי זייפה ימי מחלה במשך חודשיים. בית הדין הצבאי שלח אותה לעבודות שירות. החיילת: "עשיתי טעות, אני מתחרטת"

"אני מתחרטת". אילוסטרציה (בשמת בן עמי)

עבודות שירות נגזרו היום (א') על חיילת ששירתה במפקדת קצין המשטרה הצבאית, לאחר שבמשך חודשיים היא זייפה גימלים (ימי מחלה). החיילת הורשעה על פי הודאתה במסגרת הסדר טיעון בעבירה של זיוף מסמכים צבאיים ועבירה של היעדרות מהשירות ללא רשות.

על פי כתב האישום המתוקן, נטלה הנאשמת טופס רפואי הנושא את שמה שהנפיק לה רופא קופת חולים וסרקה אותו למחשב בביתה. בהמשך היא שינתה את התאריכים המופיעים בטופס, ערכה את חתימת הרופא באמצעות תוכנת מחשב והדפיסה 15 עותקים מטופס זה.

את המסמכים היא מסרה למפקד שלה במפקדת המשטרה הצבאית בטענה כי מדובר במסמכים אמיתיים המקנים לה 37 ימי מחלה. בהמשך היא נעדרה שלא ברשות מיחידתה במשך 57 יום שחופפים את המועדים אותם הזינה בטפסים המזויפים.

הבוקר הצדדים הציגו בפני בית הדין הסדר טיעון, המתחשב בהודאתה, שחרורה מצה"ל, נסיבותיה האישיות ובעיקר מצבה הנפשי. בית הדין הצבאי החליט שלא לשלוח אותה לכלא והסתפק בעבודות שירות.

"העונש מקל עם הנאשמת נוכח חומרת מעשיה שמראים על תחכום", אמרו בהחלטתם שופטי בית הדין הצבאי. "בנסיבות אחרות ראוי היה להטיל על הנאשמת עונש חמור יותר אשר יש בו כדי לבטא את חומרת המעשים".

עו"ד עידן פסח

"אני מודעת לגמרי לטעות", אמרה הנאשמת בבית הדין. "זו טעות של הרגע ואני מתחרטת על זה". סנגורה של הנאשמת, עו"ד עידן פסח, אמר בתגובה כי "נסיבותיה האישיות והרפואיות של הנאשמת אינן פשוטות כלל ועיקר, והן שעומדות אף בבסיס העבירות שבהן הורשעה".

עוד ציין: "אנו מברכים על עמדת הפרקליטות הצבאית ובית הדין על ההקלה בעונשה של הנאשמת, כפי שביקשנו לכל אורך הדרך, וזאת בעיקר בשל העובדה כי הנאשמת מצויה היום בפרק האזרחי של חייה ומנסה לפתוח דף חדש, על אף מצוקותיה הרבות".