קטיושה התפוצצה בצפון הארץ, אין נפגעים

חמש רקטות נורו מלבנון לעבר ישראל, אחת מהן התפוצצה סמוך לקריית שמונה והאחרות ככל הנראה בשטח הלבנוני. לא היו נפגעים מהירי ולא נגרם נזק. צה"ל הגיב בירי עשרות פגזים לעבר אזור השיגור בדרום לבנון. בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לתושבים

אחרי מספר חודשים של שקט, שוב ירי רקטות לעבר יישובי צפון: חמש קטיושות נורו הבוקר (א') לעבר שטח ישראל, אחת מהן התפוצצה סמוך לקריית שמונה והשאר בצד הלבנוני של הגדר. צה"ל הגיב בירי של למעלה מ-30 פגזי ארטילריה לעבר מקורות הירי. ההערכה היא כי מדובר באירוע נקודתי ולכן לא הוצאו הנחיות מיוחדות לתושבים. רשת אל-ערביה דיווחה כי לא נמסר על נפגעים בלבנון מירי התגובה של צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 7:00, נשמעו הדי פיצוצים ונראה עשן בעקבות פגיעת הרקטות. כפי הנראה, שיגור הרקטות בוצע באמצעות שעון עצר. החקלאים באצבע הגליל ובמטולה הונחו שלא להתקרב לשטחים הסמוכים לגדר המערכת, מחשש לירי תקיפה או תגובה.

מצה"ל נמסר כי "זוהתה ככל הנראה נפילה בשטח פתוח מערבית לקריית-שמונה. לא היו נפגעים נפגעים או נזק. צה"ל הגיב באופן מיידי ובעוצמה בירי ארטילרי מסיבי של עשרות פגזים לעבר
מקור הירי". עוד צוין, כי מסרים חמורים הועברו באמצעות כוח יוניפי"ל, שקרא לצדדים לשמור על איפוק.  

ראש העיר קריית שמונה ניסים מלכה, סיפר בשיחה עם גלי צה"ל כי שמע את הפיצוצים היטב. "זה היה מאוד חזק", אמר. "יצאתי החוצה ומיד ראיתי את העשן. התקשרתי לצבא ואישרו לי שהיו נפילות".

מלכה ציין כי יכנס הבוקר ישיבת חירום בעקבות הירי. על העובדה כי לא פעלה בעיר אזעקה שהתריעה על שיגור הרקטות אמר ראש העיר כי בעבר פעלה בקריית שמונה מערכת אזעקה אוטומטית, אך בעקבות כמה מקרים של תקלות ואזעקות שווא הוחלט לבטלה.

קטיושות התפוצצו בצפון, הירי האחרון באוגו (רויטרס)

"אי אפשר להתרגל לדברים כאלה"

ציון פרץ, עד ראייה לפיצוצים, סיפר לחדשות 2 Online: "הייתי בדרך חזרה לביתי, ופתאום ראיתי את הנפילות. לא היה אירוע כזה הרבה זמן. אי אפשר להתרגל לדברים כאלה. היינו רגילים לשקט ושלווה במשך תקופה ארוכה מאוד ופתאום זה מתחיל שוב. אני מקווה שצה"ל יטפל בנושא מהר".

רשת הטלוויזיה "אל-מנאר" של חיזבאללה דיווחה כי ישראל ירתה כ-15 פגזים לאזור העיירה חאצביא שבדרום-מזרח לבנון, בעקבות ירי הרקטות.

עשן מיתמר לאחר התפוצצות הקטיושה (יובל אפריאט, טופ ליין)

בחודש אוגוסט האחרון התפוצצו בגליל המערבי ארבע רקטות שנורו מאזור צור שבדרום לבנון. כיפת ברזל הצליחה ליירט אחת מהרקטות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל הדגישו גם אז כי מדובר באירוע נקודתי.

זמן קצר לאחר הירי, הודיעו כוחות צבא לבנון כי אותרו ארבעה משגרים מאולתרים בכפר הממוקם מזרחית לעיר צור.

בהכנת הידיעה השתתף ירון שניידר