הנשיא פרס בחלוקת תעודות הצטיינות לסוכני מוסד: "אימהות לילדים שמגנות על בני עמן"

בבית הנשיא הוענקו 12 תעודות הצטיינות ל-12 סוכני מוסד, בהם ארבע נשים. הנשיא פרס הצדיע לסוכנים המצטיינים ואמר: "האות שמוענק לכם מגיע מהמקום העמוק ביותר שמרגיש עם לבניו – תחושת הוקרה ותודה". רה"מ נתניהו התייחס לעובדה שארבע נשים בין מקבלות התעודות: "את מה שגל גדות תעשה בסרט כוונדרוומן, אתן עושות בחיים"

פרס, נתניהו ופרדו בטקס (לע"מ, קובי גדעון)

נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המוסד תמיר פרדו העניקו הערב (ה') תעודות הצטיינות ל-12 סוכני מוסד - בהם ארבע נשים. "אני מלא גאווה לראותכן, לוחמות שהן גם אימהות לילדים, שאינן מגינות רק על ילדיהן כי אם על בני עמן", אמר הנשיא פרס במהלך האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצטיינים קיבלו את אות הנשיא בשל "התייצבותם בחזית סיכול איום הנשק הבלתי קונבנציונלי, המאבק בטרור ומניעת איומים אחרים על מדינת ישראל". בפתח דבריו הצדיע הנשיא פרס לסוכני המוסד ואמר: "האות שמוענק לכם מגיע מהמקום העמוק ביותר שמרגיש עם כלפי בניו - תחושת הוקרה ותודה. המוסד הוא ארגון הביון הטוב בעולם. ישראל מוקפת בכל כך הרבה אויבים ובכל כך מעטים ידידים ועבורכם, כל יום הוא בלתי צפוי ובלתי ידוע".

"אזרחי ישראל אינם יודעים מה אתם עושים, אבל אני יודע איזה דברים עצומים אתם עושים למען ביטחון המדינה", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "כשאני מאשר את המבצעים שלכם אני נפעם מהתעוזה ומהדמיון שלכם שלא יודע גבולות".

"מה שגל גדות תעשה כוונדרוומן - אתן עושות בחיים"

"את מה שגל גדות תעשה בסרט כוונדרוומן, אתן עושות בחיים", אמר ראש הממשלה לארבע הנשים להן הוענקו תעודות ההצטיינות. "אף על פי ששמכם הפרטי אינו ידוע, בזכותכם שמו של המוסד הולך לפניו. תודה לכם בשם אזרחי מדינת ישראל".

בין המצטיינים הבולטים היה קצין איסוף "בעל חשיבה פורצת דרך שהצליח לייצר מתכונת מבצעית שהביאה לשורה נאה ומכובדת של הישגים", אשת מבצעים "שנטשה קריירה מבטיחה ונרתמה לעבודה בזירות המאיימות ביותר לישראל" ו"לוחמת אמיצה שהגיעה להישגים יוצאי דופן".

"עוצמתו של המוסד באנשיו, במשרתים בו בתושייה, בדבקות במשימה, בחשיבה מחוץ לקופסא, לצד צניעות ויושרה, באמצעותם ניתן להכריע מערכות, גם אם הן נראות בלתי אפשריות ואף בלתי הגיוניות", אמר ראש המוסד תמיר פרדו. "האתגר הינו לנצח את אתגרי העתיד ולא את מלחמות העבר. מלאכתנו לא תמה והעתיד צופן לעולנו אתגרים".