נתניהו מזהיר מתעלול אירני במו"מ: "המשטר בטהרן מחייך - ויקבל את כל מבוקשו"

לקראת המו"מ של אירן עם המעצמות שצפוי להתחיל בשבוע הבא, פתח ראש הממשלה בנימין נתניהו בבליץ ריאיונות לתקשורת באירופה בנושא האירני. "אם יקלו את הסנקציות - הן יקרסו מיד. המשטר האירני מחייך ועשוי לקבל את כל מבוקשו"

ראש הממשלה ממשיך בבליץ התקשורתי לקראת המשא ומתן בין אירן והמעצמות: במספר ריאיונות שהעניק נתניהו לכלי תקשורת באירופה, יצא בחריפות נגד האפשרות שתהיה הקלה בסנקציות על הרפובליקה האסלאמית - ושלח אזהרה נוספת לקהילה הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם תהיה הקלה בסנקציות - הן יקרסו", אמר. "הם יקבלו את כל מבוקשם ואנחנו, כקולקטיב, לא נקבל דבר". לדבריו, על מנהיגי אירופה להיות נחושים ועקביים ולא לאפשר את הקלת הסנקציות: "תהיו קשוחים, חזקים ועקביים. המשטר האירני בעל שאיפות גדולות ובלתי מוגבלות".

ראש הממשלה המשיך והזהיר מפני תעלול אירני במשא ומתן עם המעצמות, שצפוי להתחיל בשבוע הבא: "המשטר הזה מחייך כעת ואומר 'אתם יודעים מה? תנו לי להמשיך בהעשרה. תשאירו בידיי את הצנטריפוגות שמעשירות אורניום, אני אעשה כמה שינויים קוסמטיים - ואתם תפחיתו את הסנקציות'".

"אירן חותרת לפיתוח פצצה גרעינית. אם אני זה שאמור לומר את זה לעולם - וזה משהו שכל אחד יודע ומבין, אני אגיד אותו. ואל תגידו שלא הזהרתי", אמר נתניהו בראיון לתקשורת הגרמנית.

"הסוגייה האירנית היא לא רק ישראלית"

 "מאחוריי, כאן בלשכה, יש שתי תמונות - אחת של הרצל, שהתריע מהתגברות האנטישמיות באירופה ותמונה אחרת של צ'רצ'יל שאמר: 'אל תתנו לנאצים לחמש את עצמם, אל תתנו למשטר רדיקלי לצבור עוצמה אדירה'. הוא צדק", סיפר נתניהו בראיון נוסף שהעניק.

"מהסיפור הזה יש לקח שצריך ללמוד - אל תתנו למשטר שמגבה ומשתתף בטבח שמבצע הנשיא הסורי אסד נגד מאות אלפים מבני עמו, מעורב בטרור ב-5 יבשות והתנגד לכל החלטה של מועצת הביטחון שקראה להפסיק את העשרת האורניום לעשות ככל העולה על רוחו. צריך להיות חזקים ונחושים ולמנוע מהם את העשרת האורניום", הוסיף ראש הממשלה.

"במשך 4,000 שנה ניסו להשמיד אותנו, בני העם היהודי - ולא הצליחו. לא ניתן לאייתוללות להצליח במשימה הזו. אירן היא לא רק עניין ישראלי, היא עניין גרמני - וגם עניין עולמי".