ליברמן: לא ניגרר לסכסוך הסורי

שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן מדגיש כי לישראל אין אינטרס להיגרר לסכסוך העקוב מדם בסוריה. לדבריו, הקווים האדומים של ישראל ברורים למשטר בדמשק: "אם נותקף - אסד יהיה מטרה לגיטימית"

אביגדור ליברמן, יושב ראש ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אומר כי האינטרס הישראלי הוא להישאר מחוץ לסכסוך בסוריה. את הדברים אמר ליברמן בריאיון מיוחד לתכנית "שש עם" שבו טען שגורמים רבים מנסים לגרום לישראל לפעול בנושא. "מנסים לגרור אותנו פנימה, אסור לנו לעשות את זה", הדגיש ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שר החוץ לשעבר סירב להתייחס להססנות שמפגין הממשל בוושינגטון, אך הדגיש כי לישראל קווים אדומים שאינם קשורים לאינטרסים האמריקנים. "אם משטר אסד יגרור אותנו פנימה וירחיב את הסכסוך למדינת ישראל, אם נותקף או שאסד יעביר נשק כימי לחיזבאללה מדינת ישראל חייבת להגיב במלוא העוצמה", הסביר ליברמן. "מבחינתו אסד וכל סביבתו הם מטרה לגיטימית אם ינסה לפגוע בישראל".

ליברמן נזהר שלא למתוח ביקורת על נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מי שאחראי יותר מכל לבלימת הפעולה הצבאית בסוריה. "אנחנו לא בונים על הרוסים אלא רק על עצמנו", הבהיר יו"ר ועדת החוץ והביטחון. "האינטרס שלנו הוא להישמר מחוץ לסכסוך, אנחנו לא רוצים להטיף מוסר לכל העולם ולא לחלק עצות. לא לרוסים ולא לאמריקנים".

בשבועות האחרונים גובר החשש שחוסר ההחלטיות של הקהילה הבינלאומית בנושא הסורי יאותת למשטר האייתולות באירן כי ניתן להמשיך במרוץ החימוש ללא כל חשש. לדברי ליברמן - גם בנושא הזה על ישראל לדאוג לאינטרסים שלה ולא לסמוך על התערבות חיצונית.

"לצערי אין שום תוצאה במשא ומתן עם האירנים, עד היום הם רק ניסו לרמות ולגרור רגליים וגם הצליחו", טען ליברמן. "זה איום שמדינת ישראל תצטרך להתמודד מולו לבד, אין לנו שום אשליות".