"כיפת ברזל" יירטה רקטה מעל אילת

במהלך הלילה נורתה אל עבר העיר אילת רקטה, ככל הנראה מכיוון סיני. הרקטה יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל" שמוצבת באזור העיר, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. אזעקה נשמעה ברחבי העיר לפני היירוט

החשש התממש: רקטה נורתה הלילה אל עבר העיר אילת. מערכת כיפת ברזל שמוצבת באזור יירטה את הרקטה, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק, מלבד מספר נפגעי חרדה. אזעקה עולה ויורדת נשמעה ברחבי העיר מעט לפני היירוט. אזרחים דיווחו על שלושה פיצוצים שנשמעו באזור, אך מדובר צה"ל נמסר כי רקטה אחת בלבד נורתה לכיוון העיר ויתר הפיצוצים נגרמו כתוצאה מפעילות הסוללה. פיקוד העורף הכריז על חזרה לשגרה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפלסטינים מדווחים כי ארגון המסונף לאל קאעידה בשם "אנסאר בית אל-מקדס" לקח אחריות לירי לעבר העיר. במהלך סוף השבוע האחרון דווח כי ישראל הפציצה חולייה של הארגון ברפיח המצרית. כתוצאה מהפיצוץ העז נהרגו ארבעה פעילים והמטרה הייתה, כפי הנראה, משגר רקטות.

כיממה לאחר אותה תקיפה, הודיע אותו ארגון כי אנשיו נערכו לשגר רקטה לעבר שטח ישראל, וזו, לטענתם, תקפה. על פי הודעה באתר האינטרנט של הארגון, מנהיג חוליית הטרור הצליח להימלט. כפי הנראה, הירי הלילה לעבר העיר הדרומית בוצע כתגובה לאותו חיסול שמיוחס לחיל האוויר. אחרי התקיפה פורסמו דיווחים שונים בכלי התקשורת הערביים, לפיהם כלי טיס של הצבא המצרי הוא זה שעומד מאחורי התקיפה.

מטרה מעודפת על ארגוני טרור בסיני, אילת (חדשות 2)

ארגון ג'יהאד לקח אחריות: אילת וערים יהודיות נוספות לא ייהנו מביטחון

בשעות הבוקר לקח ארגון מועצת השורא של לוחמי הג'יהאד בסביבות ירושלים, ארגון ג'יהאד הפועל בסיני וברצועת עזה, אחריות לירי לעבר אילת. "הפגזנו את אום אל רשרש ברקטת גראד, בתגובה מהירה לפשע שביצעו היהודים לאחרונה במהלכו נהרגו ארבעה לוחמי ג'יהאד בסיני באמצעות מטוס ללא טייס. אריות מועצת השורא הצליחו להפציץ את אום אל רשרש בשעה אחת בלילה".

בארגון המשיכו במסרים המאיימים: "המוג'הידין הפיצו פחד ומורא בלבבות היהודים הפושעים שנאלצו לברוח למקלטים באמצע הלילה. חלקם אף נבהלו והודיעו כי נורו 3 טילים וכי חלקם יורטו. אנחנו מדגישים כי אילת וערים יהודיות נוספות לא ייהנו מביטחון, תיירות וכלכלה משגשגת. היהודים ישלמו את מחיר דמם של לוחמי הג'יהאד שמתו בסיני. סיני תעמוד איתן נגד התוקפנות הישראלית".

הירי האחרון לעבר אילת: לפני ארבעה חודשים

רק לפני חודש הוצבה באזור מערכת "כיפת ברזל", מחשש למקרים של ירי רקטות מכיוון סיני. החשש החל בעקבות המבצע הצבאי בו פתח צבא מצרים בחצי האי לפני כשבועיים.

לפני ארבעה חודשים שוב הופר השקט בדרום כאשר מטח של ארבע רקטות נורה אל עבר העיר, ככל הנראה משטח סיני. רקטה אחת התפוצצה באתר בנייה והשנייה בשטח פתוח. לא היו נפגעים. שדה התעופה באילת נסגר להמראות ונחיתות מחשש לירי רקטות נוספות ונפתח מחדש לאחר כשעתיים. במערכת הביטחון דיווחו על שתי רקטות נוספות שנורו והתפוצצו בעקבה שבירדן - שם הכחישו את הדיווח.