נתניהו: "נקדים הגנה להתקפה"

תרגיל "נקודת מפנה 7" של פיקוד העורף נמשך היום, והתמקד באירוע מרכזי בבירה - הדמיית נפילת טיל בלתי קונבנציונאלי בשכונת רמות בירושלים. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע למקום כדי לצפות מקרוב בנעשה בשטח, מלווה ברמטכ"ל בני גנץ

תרגיל "נקודת מפנה 7" של פיקוד העורף נמשך, והבוקר הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לעקוב מקרוב אחר הדמיית נפילת טיל בלתי קונבנציונאלי בירושלים.

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נתניהו ביקר בזירת התרגיל, מלווה ברמטכ"ל בני גנץ, אלוף פיקוד העורף אייל אייזנברג, בשר להגנת העורף גלעד ארדן, בראש עיריית ירושלים ניר ברקת, וכן במנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר, וצפה בתפקוד צוותי החירום.

"סבב של איומים חדשים הולכים ונערמים סביבנו ואנו נערכים אחרת", אמר נתניהו במקום, "ראיתם את ההיערכות הזאת והפקת הלקחים. ראיתם את זה בעמוד ענן - אנו במציאות משתנה וכדי לתת מענה לאיומים המשתנים אנו משקיעים הרבה מאמצים ותרגולים".

התרגיל הבוקר בירושלים (חדשות 2)

"מקדמים את הרעה בתרופה"

"אנו פועלים בניסיון, בתבונה ובהרבה אחריות", הוסיף וטען ראש הממשלה, "אנו מקדמים את הרעה בתרופה. כדי לעשות זאת אנחנו נצטרך עוד משאבים, נצטרך חוקים ונצטרך להחליט דבר פשוט: החיים קודמים לכל ונעשה מה שצריך גם בהתארגנות וגם בחקיקה כדי להגן על אזרחי ישראל".

"אפשר להגן", סיכם נתניהו, "המיגון לא יהיה מושלם, אבל אפשר לתת הגנה. אנו נדאג שההגנה תקדים את ההתקפה".

בתחילת התרגיל: שתי אזעקות ברחבי הארץ

במסגרת התרגיל, נשמעו רק לפני יומיים שתי אזעקות ברחבי הארץ - אחת בשעות הצהריים והשנייה בשעות הערב. תחילה, בשעה 12:30 נשמעה אזעקה עולה ויורדת במרבית אזורי הארץ. תלמידי בית הספר עזבו את הכיתות ואזרחים נכנסו למרחבים המוגנים. התושבים התבקשו לשהות כ-10 דקות לאחר האזעקה במרחב המוגן.

רה"מ והרמטכ"ל, צופים מקרוב בתרגיל (לע"מ)

לאור פניית הרשויות המקומיות ולאחר הערכת מצב בצה"ל, הוחלט כי ביישובים הסמוכים לגדר רצועת עזה, בטווח של בין 7-0 ק"מ, לא תופעל התרעה ברדיו האזורי. ההתרעה בסלולר ובביפר תפעל כבשאר הארץ.

אזעקה שנייה נשמעה בשעה 19:05, ומטרתה הפעם הייתה לתרגל את היערכות התושבים בזמן שהותם בבתים בעת מלחמה.

מתרגלים מתקפת טילים לא קונבנציונאליים

במסגרת התרגיל רחב ההיקף מתרגלים כוחות הביטחון ומספר גופים אזרחיים את מוכנות העורף למקרה של מתקפת טילים לא קונבנציונאליים. תרגיל העורף הלאומי הוא תרגיל שנתי שנקבע ותוכנן מראש לפי תכנית העבודה השנתית של צה"ל. פיקוד העורף ממליץ לתושבים להיערך למצבי חירום כבר בשגרה.

ברדיו נשמעה ההודעה הבאה: "ברגעים אלה מתקיים תרגיל העורף הלאומי, הינכם מתבקשים להיכנס למרחב מוגן ולשהות בו 10 דקות. לפרטים נוספים ניתן לפנות למרכז המידע של פיקוד העורף בטלפון 1207 או באתר האינטרנט". בטלוויזיה יופיע כיתוב: "תרגיל עורף לאומי, היכנס למרחב מוגן".

הנהגים שנמצאים בזמן האזעקה בנהיגה, התבקשו לעצור בצד הדרך, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או למחסה קרוב. לאחר עשר דקות, התאפשר לצאת מחדרי המיגון.

יש לכם שאלות נוספות על תרגיל העורף הארצי? היכנסו לכתבה