נתניהו: "אנחנו כאן בזכות הנופלים"

רה"מ התייחס בפתח ישיבת הממשלה לאירועי יום הזיכרון ואמר כי "אנחנו כאן בזכות לוחמי ישראל שהתגייסו למאבק על קיומנו, בזכות אלו ששרדו את מערכות ישראל ובזכות אלו שנפלו בהן". שר הביטחון למשפחות השכולות: "גבורתכן - סמל לעמידה במבחן"

לקראת תחילת אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה תשע"ג, פתח ראש הממשלה בנימין נתניהו את ישיבת הממשלה והתייחס למחיר הכבד ששילמה המדינה. "אנחנו לא שוכחים אפילו לרגע שאנחנו כאן בזכות הנופלים", אמר. שר הביטחון משה (בוגי) יעלון פנה למשפחות השכולות, שאותן כינה "סמל לעמידתה של החברה הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היום מדינת ישראל מתייחדת עם זכר חלליה. חיילינו ואנשינו שנפלו במערכות ישראל ובפיגועי הטרור", אמר נתניהו. "מן הרגע שקמה המדינה היא לא חדלה לייחל לשלום עם שכניה ובאותה מידה, אויביה לא חדלו לשאוף להכחידה מעל לפני האדמה".

ראש הממשלה הדגיש את המאבק הנמשך על קיום המדינה. "אנחנו כאן בזכות לוחמי ישראל שהתגייסו, בזכות אלו ששרדו את מערכות ישראל ובזכות אלו שנפלו בהן. אנחנו לא שוכחים אפילו לרגע שאנחנו כאן בזכות הנופלים. היום, צבר האיומים על מדינת ישראל גדול יותר מבעבר אבל היום גם צה"ל וזרועות הביטחון שלנו חזקים יותר מאי פעם בעבר".

נשיא המדינה, שמעון פרס, הדליק הבוקר נר בדף הפייסבוק של משרד הביטחון, לזכר חללי מערכות ישראל. "איני שוכח לרגע אחד את אלה שלאורך 65 שנות המדינה סוככו עליה בגופם וברוחם", אמר הנשיא, "גוננו על גבולותיה, על ביטחון אזרחיה, על חירותה ועצמאותה. יהי זכרם ברוך".

"האיומים גדולים יותר", רה"מ ורעייתו עולי (קובי גדעון / לע"מ)

שר הביטחון: "המאבק על קיומנו לא תם"

במסר מוקלט של שר הביטחון למשפחות השכולות, אמר יעלון: "במותם ציוו לנו הנופלים לא רק את החיים, אלא גם את הזכות להיאבק על קיומנו כאן ועל הזכות לקיים בחלקת הארץ הזו חיים תקינים, עצמאיים, ולהגיע ולשיאים שרק מדינות מעטות מגיעות אליהם".

"המאבק, לצערנו , עדיין לא תם", הדגיש יעלון. "הוא משנה פניו, לובש צורה אחרת, פונה לזירות חדשות ומאלץ אותנו להילחם בכל פעם מחדש תוך הקרבת טובי בנינו ובנותינו".

מדינת ישראל מתייחדת עם זכר הנופלים (רויטרס)

לקראת סוף דבריו, הבהיר השר יעלון כי למרות האמור, "לא נתפשר על ביטחוננו ונגדע כל יד שתנסה לפגוע בו". הוא אמר כי המחיר לעתים כבד מנשוא."בגבורתכן", פנה למשפחות, "אתן מהוות סמל לעמידה של החברה הישראלית שעומדת במבחן פעם אחר פעם למול האתגרים הניצבים לפניה".

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל התשע"ג - סיקור מיוחד:

האב השכול תקף: "לא רוצים לקבל מהמדינה הרגשה שמתביישים בנו"

דעה: תנו לנו רגע בין הקדיש למנגל

נתניהו: "אין מזור לכאב ואין נחמה שלמה"

מדוע חרדים לא עומדים במהלך הצפירה?

גולשים זוכרים: סיפורי החללים שקרובים ללבנו

צפו: לוחמי גדוד 51 חוזרים לחרמון

זעם על עצרת הזיכרון הדו-לאומית: מבזים את זיכרון הנופלים

איבדה את בעלה בפיגוע בורגס: "בני לא צריך לגדול בלי אבא"

עצרת דו-לאומית: "חולקים את קברי ילדנו"

שלמה ארצי נפגש עם האהובה מ"שיר חייל"

איבדה בעל ובן בשני פיגועים: "החלטתי לחיות"

טקס הדלקת נר הזיכרון בכותל המערבי

רה"מ: "מצדיע לגבורת הבנים והבנות"

משפחת פוגל: "הנכדים נותנים כוח"

רס"ן אורי אזולאי הפך במותו לאגדה

שכול כפול: איבדה שני בנים טייסים

הרמטכ"ל גנץ: "נזכור את הנופלים ונשלים משימתם"

חברים מספרים: "המחבל התחיל לירות ונתנאל נפל"

בג"ץ דחה עתירה להגביל את הצפירה

הבן הביולוגי והמאומץ נהרגו יחד