דוח נתיחת גופת האסיר הפלסטיני: "מת מסיבוכי מחלת הסרטן"

המכון לרפואה משפטית באבו כביר פרסם את תוצאות הנתיחה שלאחר המוות בגופת האסיר הפלסטיני אבו חמיידה מיסארה, הקובעת כי לא נמצאו סימני חבלה וכי הוא מת כתוצאה מהתפשטות מחלת הסרטן בגופו. "נמצא גידול ממאיר בגרון באזור מיתרי הקול עם גרורות רבות"

בעוד שמותו של האסיר הביטחוני אבו חמדיה מיסארה, שהלך לעולמו אתמול בכלא הישראלי, ממשיך לעורר סערה בקרב הפלסטינים, פורסם בשעות הצהריים דוח הנתיחה שלאחר המוות שנערך במכון לרפואה משפטית באבו כביר, שבו נקבע באופן חד-משמעי כי המוות נגרם כתוצאה מסיבוכים של מחלת הסרטן - ולא מחבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בנתיחה נמצא גידול ממאיר בגרון באזור מיתרי הקול עם פיזור גרורתי מפושט בצוואר, בית החזה, חלל החזה, הכבד, עמוד השידרה והצלעות", נכתב בדוח.

עוד קבעו המומחים שניתחו את הגופה: פרופ' היס, פרופ' אפק ומנהל המכון לרפואה משפטית הפלסטיני, ד"ר אל-עלול כי "בסיכום המחלה מבית החולים סורוקה מצוין כי המנוח היה מעשן כבד, גורם הסיכון המוביל לסרטן הגרון". בסוף הדברים נכתב: "המוות נגרם מסיבוכים של מחלת הסרטן ולא נמצאו סימני חבלה".

 

התפרעויות בבתי הסוהר. ארכיון (רויטרס)

הבוקר: האסירים בבתי הסוהר החזירו הארוחות

מותו של האסיר הפלסטיני פעיל החמאס מיסארה אבו חמדייה עדיין מעורר חשש מפני התלקחות מהומות בשטחים, במיוחד לקראת הלווייתו שתיערך מחר. הבוקר החזירו האסירים הביטחוניים, כ-4,600 במספר, את ארוחות הבוקר שהוגשו להם בבתי הסוהר ברחבי הארץ במחאה על מותו, שלטענתם נגרם בשל הטיפול הרשלני של ישראל. שביתת הרעב שעליה הכריזו צפויה להימשך בין יומיים לשלושה. למרות הצהרותיהם, בשב"ס ציינו כי בתאי הכלא שלהם יש עדיין מזון.

מעבר להחזרת הארוחות, לא נרשמו עד כה מהומות או התפרעויות בבתי הכלא. זאת, לאחר שאתמול התפרעו מאות פלסטינים במזרח ירושלים ובחברון בתגובה למותו של מיסארה, שנידון למאסר עולם, אובחן כחולה סרטן סופני לפני כשבוע והגיש בקשה לשחרור מוקדם עקב מחלתו.