פצמ"רים מסוריה נחתו ברמת הגולן

בפעם השנייה השבוע פוגעות פצצות שנורות מסוריה בשטח ישראל. פיצוצים עזים החרידו את שלוותם של תושבי אזור חמת גדר שבדרום הרמה, ובדיקה העלתה כי מדובר בכמה פצצות מרגמה שנחתו באזור רמת מגשימים. אין נפגעים

פצצת מרגמה. ארכיון (חדשות 2)

מלחמת האזרחים בסוריה שוב מגיעה גם לשטח ישראל: בפעם השנייה השבוע נפלו ברמת הגולן פצצות שנורו במסגרת הלחימה בין המורדים לכוחות אסד. שלוש פצצות מרגמה נחתו בצהריים בדרום הגולן, סמוך למושב רמות מגשימים. לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ככל הנראה, מדובר גם הפעם בירי תועה שהתבצע בצדו השני של הגבול. כוחות משטרה וצבא גדולים פתחו בסריקות אחר הנפלים, שנמצאו בתוך זמן קצר.

גורם צבאי אמר בעקבות התקרית כי הפצמ"רים נפלו כ-800 מטרים מערבית לגדר הגבול וכי הודעה בנושא הועברה לכוח האו"ם באזור.

ביום רביעי: פצצת מרגמה נפלה סמוך לאלוני הבשן

בחודשים האחרונים אירעו מספר מקרים שבהם נורו פצצות מרגמה ופגזים מסוריה לשטח ישראל. ביום רביעי האחרון נורתה פצצת מרגמה מסוריה שנפלה בסמוך ליישוב אלוני הבשן שבצפון רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צבא ומשטרה הוזעקו למקום לאחר שתושבים דיווחו כי שמעו קולות של נפילת פצמ"ר. בתום סריקות נרחבות אותרה הפצצה שלא התפוצצה - ונוטרלה.

"שני תושבים זיהו עשן שעולה מחוץ ליישוב, הם דיווחו את זה לצבא שהגיע לשטח והחל בסריקות", סיפר אורי קלנר, סגן ראש המועצה האזורית גולן בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו לא מקבלים את זה שמלחמת אזרחים זולגת בצורה כלשהי אלינו".

סגן ראש המועצה הסביר כי אין הנחיות חדשות לתושבים בעקבות הירי שחצה את הגבול. "כמועצה וכאזור אנחנו ערוכים ומוכנים לחלוטין לשינויים החלים באזור", הדגיש.