צפו: כך נראה התא של בן זיגייר

כמה רהיטים פשוטים ורשת של מצלמות ומיקרופונים - כך נראה התא השמור שבו הוחזק בן זיגייר. בתמונות מיוחדות שנחשפות היום ניתן לראות גם את פתח חדר השירותים שבו התאבד זיגייר, בחסות היעדר המצלמה. אסיר לשעבר בתא: "הצינור של ראש המקלחת עשוי פלסטיק, כך שבלתי אפשרי להיתלות עליו"

מיטה, כוננית, שולחן ומספר מדפים: כך נראה תא המאסר השמור במדינה שבו הוחזק בן זיגייר עד שהתאבד בחדר השירותים. עדות מיוחדת של איש כוחות הביטחון לשעבר, ששהה במקום במשך מספר חודשים, מספקת פרטים נוספים על תנאי כליאתו והתאבדותו של האסיר X.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שתי מצלמות שהותקנו בתאו של זיגייר תיעדו בכל רגע נתון את ההתרחשות בו. בסרטונים ממצלמות האבטחה ניתן גם להבחין בכניסה לחדר השירותים שבו ניצל זיגייר את היעדר המצלמות והתאבד. רק לאחר התאבדותו הותקן בתא השירותים חיישן שמבחין בהיעדר תנועה במשך יותר מחמישים דקות, ומתריע על כך. אותו חיישן מפעיל, במקרה הצורך, את המצלמה גם בחדר השירותים.

במקביל מעלה ריאיון נדיר עם איש כוחות הביטחון לשעבר, שישב בעבר מספר חודשים בתא, תהיות בנוגע להתאבדותו של זיגייר. "המחיצה של המקלחת והשירותים היא עד גובה החזה - לא עד התקרה, היא מחולקת", הוא מספר. "הצינור של ראש המקלחת עשוי מפלסטיק. זאת אומרת שמשקל של יותר מ-15 ק"ג, אני מעריך, כבר ישבור אותו. זה לא מאפשר למישהו להיתלות עליו. אין אפשרות כזאת".

מהתיאור עולה כי התא השמור מרושת כולו במיקרופונים, כך שניתן לשמוע בכל רגע נתון את המתרחש בו. בתא מותקנים גם אינטרקום, המאפשר לגורמים הרלוונטיים לפנות אל האסיר בתאו ישירות ולנהל איתו שיחה.

בימים הקרובים אמור להתפרסם דוח חקירת נסיבות מותו של זיגייר. פרסום הדוח מביא לדריכות גבוהה בקרב הגורמים הרלוונטיים, ובראשם שירות בתי הסוהר. שאלת המפתח בחקירת מותו של זיגייר היא האם אובחנה אצלו רמת סיכון אובדנית. אם יתברר שכן, הרי שעיקר האשמה צפוי ליפול על שב"ס. אם לא, יהיה צורך לבדוק מדוע לא אובחן.