הושלם פינוי המאחז הפלסטיני ב-E1

החלטת בג"ץ אתמול לבטל את הצו האוסר על פינוי האוהלים נתנה את האות לפינוי הסופי של המאחז "באב א-שמס" שהוקם בשטח E1 השנוי במחלוקת. דחפורים הגיעו הבוקר למקום ופירקו את האוהלים הריקים שנותרו, לאחר שיושבי המאחז פונו ממנו כבר לפני מספר ימים

המאחז באב א-שמס לפני הפינוי (רויטרס)

לאחר שאתמול ביטל בית המשפט העליון את הצו האוסר על פינוי המאחז הפלסטיני שהוקם בשטח E1, פינו הבוקר כוחות המשטרה את האוהלים שנותרו במקום. יושבי המאחז פונו בלילה שבין שבת לראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דחפורים של המשטרה הגיעו בשעות הבוקר המוקדמות לשטח שנמצא בין ירושלים למעלה אדומים ופינו סופית את המאחז, שהוקם בסוף השבוע שעבר על ידי פלסטינים ופעילי שמאל וזכה לשם באב א-שמס. הפינוי התאפשר בעקבות קביעת בג"ץ כי המאחז הוקם על מנת לעורר הפרות סדר חמורות.

נציגי הפרקליטות טענו בעתירה שהגישה המדינה בנושא כי מאחורי הקמת המאחז עומדים גורמים בכירים ברשות הפלסטינית. בית המשפט קיבל את הטענה כי העובדה שהאוהלים הוקמו במקום שהוכרז כשטח צבאי סגור, מהווים סכנה לביטחון המדינה.

עם פינוי יושבי המאחז האחרונים לפני יומיים, התלוננה עביר קובטי ממארגנות הקמת באב א-שמס, על התנהלות כוחות הביטחון. "הגענו לכפר כ-100 איש בשלוש קבוצות נפרדות וניסינו להגיע למקום באמצעות הכביש הראשי", סיפרה. "כוחות יס"מ חסמו אותנו והשתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, כמו גז מדמיע ופלפל". קובטי הוסיפה כי שישה מבין הפעילים נעצרו וחמישה נפצעו בדרגות שונות.