"זובור" אלים במג"ב: שוטרים אזקו את חבריהם והכו

חשד למקרה התעללות קשה ב"צעירים" בידי חבריהם לפלוגה: ארבעה שוטרים נעצרו בחשד שהיו מעורבים בתקיפת שני שוטרים אחרים, שרק סיימו טירונות, במסגרת טקס חניכה. בין היתר, אזקו אותם והכו בהם באגרופים בפנים

ארבעה שוטרי מג"ב נעצרו בחשד שהיו מעורבים בהתעללות קשה בשני שוטרי מג"ב אחרים, שזה עתה סיימו את הטירונות שלהם - במסגרת טקס חניכה. מפקד מג"ב הורה להעביר את כל החומרים לידי מח"ש, שפתחה בחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שני השוטרים בהם התעללו חבריהם על פי החשד, שובצו לפלוגת מג"ב שמשרתת באזור מכבים. ארבעת העצורים חשודים שאזקו את ה"צעירים" והכו אותם בכל חלקי גופם, כולל אגרופים בפנים וזאת כחלק מטקס קבלתם לפלוגה.

המקרה נחשף לאחר שאמו של אחד המותקפים גילתה שבנה הוכה ופנתה למפקדיו. הדיווח הועבר לפיקוד המשטרה. אמש נעצרו ארבעת השוטרים, שלושה מהם הודו במעשה ונשלחו למעצר בית. שוטר רביעי יובא בצהריים לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

מג"ב: מוקיעים את התנהגות השוטרים

במחלקה לחקירות שוטרים בודקים את האפשרות שלא מדובר במקרה חד פעמי, אלא בתופעה נרחבת יותר. בזכות חקירה מהירה ומאומצת של מח"ש התאפשר מעצר החשודים.

מדובר מג"ב נמסר כי "עם קבלת פרטי האירוע העביר מפקד מג"ב ללא דיחוי את כלל החומר לטיפול המחלקה לחקירות שוטרים שפתחה בחקירה. משמר הגבול רואה בחומרה רבה ומוקיע את התנהגות השוטרים שאינה תואמת את רוח הארגון והערכים עליהם החיל אמון. עם מיצוי החקירה על ידי המחלקה לחקירות שוטרים, יבחן המשך שירותם בחיל".