חייל במתקן המעצר: "שחרור הפלסטיני - מצוקת כוח אדם"

בעקבות הטעות המביכה שהובילה לשחרורו של עציר פלסטיני, מגלגל היום אחד החיילים במתקן את האחריות לפתחו של צה"ל בטענה כי המקרה הוא פועל יוצא של מצוקת כוח אדם. בצה"ל דוחים את הטענות, ובמקביל חידדו את נהלי השחרור של מעצר חשודים פלסטינים

ליקוי בשל מחסור בכוח אדם? אילוסטרציה (רויטרס)

במתקן הצבאי שממנו שוחרר אמש בשוגג העציר הפלסטיני, טוענים היום כי התקרית היא פועל יוצא של מחסור בכוח אדם, בין השאר בשל היעדר מפקד המתקן השוהה בעצמו במעצר. בצה"ל דוחים את הטענות, ובמקביל הורו על חידוד נהלים בעקבות המקרה. האירוע נחשף אתמול (רביעי) בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר התקרית המביכה במתקן הכליאה בגוש עציון שבמסגרתה שוחרר אמש עציר פלסטיני, טוען היום אחד החיילים כי מצבת כוח האדם הדלה היא שהובילה לטעות. "המפקד נשלח לכלא על פרשה אחרת וחיילים ספורים מתעסקים עם עשרות עצירים פלסטינים, אז שלא יתפלאו שקורות טעויות", אמר החייל. " למרות שהביאו ממלא מקום, בסוף יש פה פחות קצינים וזה משפיע".

חקירת האירוע העלתה כי העציר שוחרר ככל הנראה בשל בלבול ברשומות. בעקבות התקרית, נשפט החייל ששחרר את העציר ל-14 ימים בכלא. " הוא חייל טוב שנשלח לכלא", מחה חברו ליחידה. "הקצינים שמעליו הם האחראיים בסוף, וגם עליהם להיענש".

לאחר האירוע הורה קצין המשטרה הצבאית הראשי, תא"ל גולן מימון, על חידוד נהלים בנוגע לשחרור עצירים פלסטינים. קצין ביחידה שהתייחס למקרה, הודה כי מדובר במקרה בודד וחריג מאוד. " שחרור פלסטינים בשל טעויות אינה תופעה", ציין.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות האירוע חודדו הנהלים הקיימים לכלל החיילים המשרתים במתקן. ממלא מקומו של מפקד המתקן הינו קצין אשר שימש כסגן מפקד המתקן. כמו כן, מפקדת היחידה תומכת את המתקן במעקב וליווי אישי על מנת לוודא את ניהולו התקין".