סוכלו פיגועים של חוליית דאע"ש בישראל

הותר לפרסום כי שלושת פלסטינים מחברון שנעצרו, פעלו ברוח האידיאולוגיה של ארגון המדינה האסלאמית. השלושה תכננו לבצע פיגועים ובין היתר ייצרו מטעני חבלה, שאת אחד מהם השליכו על כוח צה"ל. בין השאר התכוונו לרצוח חייל ולהשתמש בנשקו

דאע"ש תכנן פיגועים בישראל (רויטרס)

ארגון המדינה האסלאמית שולח זרועות גם לישראל: היום (ראשון) הותר לפרסם כי השב"כ וצה"ל עצרו בחודש נובמבר האחרון חוליית טרור המזוהה אידיאולוגית עם דאע"ש. חברי החוליה, תושבי חברון, תכננו לבצע פיגועים במתווים שונים ואף הוציאו חלק מהתכניות אל הפועל, כשהשליכו מטען לעבר כוח צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושת חברי החוליה שנעצרו הם אחמד שחאדה (22), מחמד זרו (21) וקצאי מסוודה (23). השלושה הם פעילים המזוהים עם ארגון הטרור הרצחני שכבש שטחים נרחבים בעירק ובסוריה.

בחקירתו בשב"כ הודה אחמד שחאדה בכוונתו להקים, יחד עם השניים האחרים, חוליה צבאית של דאע"ש לצורך ביצוע פיגועים. כמו כן הודה כי הוא וקצאי מסוודה ייצרו מספר מטעני חבלה, שאת אחד מהם הוא השליך לעבר כוח צה"ל. לא היו נפגעים באירוע.

השליכו מטען חבלה על חיילים (רויטרס)

השניים תכננו גם לרצוח חייל צה"ל ולהשתמש בנשקו ואף במדים לצורך ביצוע פיגוע ירי. הם יצאו למימוש הפיגוע, אך שבו על עקבותיהם מבלי לבצעו. שני הנחקרים האחרים הודו אף במיוחס להם וקצאי מסוודה אף הודה כי תכנן להרוג מתיישב במעיין "עין אברהם" בחברון, ולחטוף ממנו את נשקו.

בימים האחרונים הועברו תיקיהם לידי התביעה הצבאית. נגד אחד המעורבים, מחמד זרו, הוגש כתב אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה, בין היתר, בגין עבירות של חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת.

נגד שני המעורבים הנוספים יוגשו כתבי אישום לבית המשפט הצבאי ביהודה בימים הקרובים.