תיעוד מיוחד של ההסלמה ברמת הגולן: ישראל שיגרה פגז, חיילים סורים נפצעו ופונו

צוות חדשות 2 תיעד היום את התקרית על גבול רמת הגולן, בה נראים כוחות צבא אסד משגרים פגזים לעבר המורדים. אלא שאז, נופל אחד הפגזים בצד הישראלי ומתסיס את הגזרה. אמבולנסים סורים פינו חיילים מצבא אסד שנפצעו מירי צה"ל. כך זה נראה

כך נראה האיום על הגבול ברמת הגולן:בתיעוד מיוחד של מצלמת חדשות 2 ניתן לראות את כיתת היורים של צבא אסד, רק שישה קילומטרים מהגבול עם ישראל בעוד הם מטילים פגז על התותח ויורים אותו לריכוזי המורדים בכפר ביר עג'ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבל אז, אחד הפגזים פספס את הכפר ופגע בגולן הישראלי מצפון לתל חזקה - שטח ריבוני של ישראל. כוחות צה"ל קיבלו הנחיה באישור הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הצפון, לשגר פגז בודד לכוח שירה - בתגובה ראשונה ומכוונת של ישראל. מדובר בשיא חדש של הסלמה לאחר שבסוף השבוע פרסמנו שבצה"ל החליטו לשנות את נהלי הפתיחה באש ברמת הגולן. בתיעוד ניתן להבחין באמבולנסים סורים שמפנים את החיילים שנפצעו מהשטח - כתוצאה מירי הטנקים של צה"ל. על פי ההערכות, שני חיילים סורים מצבא אסד נפצעו.

ההסלמה בצפון החלה בסוף השבוע שעבר, כשמספר קליעים פגעו בשטח רמת הגולן וגרמו לשריפה. יומיים לאחר מכן המתיחות נמשכה כשקליע פגע בג'יפ של מפקד גדוד בגולני וגרם לנזק. ביום חמישי האחרון הגיע השיא, כששלוש פצצות מרגמה נפלו ברמה, אחת מהן בלב היישוב אלוני הבשן בין ארבע בתים. אמש פצצת מרגמה נוספת התפוצצה בתל חזקה וצה"ל השיב בירי טיל "תמוז מדויק", לראשונה ממלחמת יום הכיפורים.

בינתיים, התושבים ברמת הגולן נשארים רגועים ולא שומעים את הדי הקרבות בין צבא אסד למורדים בסוריה. גם ההזמנות לתיירות לא נפגעו כתוצאה מהמצב. "הרגשת התושבים טובה כפי שהייתה, את מי זה מלחיץ?", סיפרו היום תושבי רמת הגולן. "הם עושים מלחמה ומתפקשש להם ונופלים להם טילים בשטחים פתוחים - החיים ממשיכים כרגיל".