הפלגים החמושים בעזה מאיימים: "נפתיע את ישראל"

בעקבות ההסלמה בדרום, הקימו ארגוני הטרור ברצועת עזה חמ"ל משותף לניהול המשבר. דובר הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית: "אם התוקפנות תימשך - נפתיע את ישראל". גורמים רפואיים בעזה: 6 הרוגים ו-32 פצועים מאז פרוץ סבב האלימות

דובר חמאס, ארכיון (חדשות 2)

מצב חירום ברצועת עזה בעקבות סבב ההסלמה בדרום: חמישה בתי ספר במזרח הרצועה, הסמוכים לגדר המערכת, פונו מתלמידים מחשש לתגובת צה"ל - כמו גם מטות הביטחון של החמאס מאז אמש. בביטאון חמאס פורסם הבוקר כי הפלגים החמושים בעזה הקימו חמ"ל משותף, כנהוג במצבי חירום, באמצעותו הם בוחנים את דרכי התגובה לפעילות צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו עטאיא, דובר "גדודי נאצר סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, איים היום כי הארגונים החמושים שוקלים להחריף את התגובה נגד ישראל. "ככל שיתרבו פשעי הכיבוש - תורחב תגובת הפלגים", איים הדובר הפלסטיני. "נפתיע את הכיבוש בכוח ההרתעה של ההתנגדות. אנו ערוכים באופן מוחלט להגיב על תקיפות הכיבוש. אנו מחזיקים בהפתעות אם תימשך התוקפנות".

צפו: הג'יהאד האסלאמי יורה לעבר ישראל, הלילה

"כל הפלגים נמצאים בקשר רציף בדבר אופן ההתמודדות עם הכיבוש", הבהיר אבו עטאיא. "דרכי ההתנגדות מתפתחות באופן מתמשך, והיא ערוכה לכל הסלמה צבאית". גורמים רפואיים רשמיים ברצועת עזה הודיעו היום כי מניין ההרוגים העדכני מאז פרוץ סבב האלימות עומד על שישה בני אדם ו-32 נוספים נפצעו.

הלילה והבוקר פרסמו הזרועות הצבאיות של הג'יהאד האסלאמי ושל ועדות ההתנגדות העממית מספר סרטונים המתעדים, לדבריהן, כמה ממטחי הרקטות לעבר יישובי עוטף עזה ביממה החולפת. בסרטונים מתועד ירי מתמשך, בחלקו ממספר קנים במקביל. 

אש בדרום - סיקור מלא:

נתניהו: "ערוכים להחריף התגובה"

למרות הירי: גיבוש מטכ"ל מתקיים

צפו: פיצוצים ובהלה בעיר שדרות

בדרום זועמים: "אנו לא ברווזים במטווח"