"ערבי? אתה לא בן אדם, אתה חיה"

גם אם לא שומעים על פשעי השנאה בכל יום, התופעה רחוקה מלהיעלם. פעיל זכויות אדם פלסטיני תיעד את האיומים המתמשכים על חייו. "אני אומר לך, אני תופס אותך, אני רוצח אותך, אני יודע בדיוק איפה אתה גר, אני אחכה לך בכניסה שם לכפר", נשמע האדם שאיים עליו בטלפון

ג'יפים צבאיים, אנשי מינהל אזרחי ועשרות חיילים ושוטרים נדרשו לשמור על שלושה טרקטורים פלסטינים שיצאו לחרוש סמוך למאחז אש קודש. עימותים אמנם לא נרשמו, אבל צמיגיהם של שלושה רכבים של כוחות הביטחון נוקבו. בין הפלסטינים שהסתובבו בשדה היה גם זכרייא סדה, פעיל שטח של ארגון "רבנים לזכויות אדם" המזוהה עם השמאל שקיבל באחרונה עשרות שיחות איום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהקלטה שהגיעה לידי חדשות 2 נשמע גבר ישראלי המאיים על סדה: "אני רואה אותך ברחוב, אתה סיימת". כשסדה שאל אותו מה הוא סיים, השיב לו המאיים: "סיימת זה אומר שסיימת את החיים. אם אתה תבוא לבת עין אתה מסיים את החיים. כמו שזרקו את בקבוק התבערה על המונית, נזרוק גם עליך ועל כל המשפחה שלך".

"יימח שמך", אמר לו המאיים בהקלטה שזהותו אינה ידועה. "מה אתה חושב, אתה ערבי ואתה רב לזכויות אדם? אתה ערבי אבל, לא?! יש לך זכות בכלל, אתה בן אדם? אתה חיה. אתה לא בן אדם. אתה נחות ברמה שלך. אני אומר לך, אני תופס אותך, אני רוצח אותך, אני יודע בדיוק איפה אתה גר, אני אחכה לך בכניסה שם לכפר, אני יודע בדיוק את הצומת, חבל לא כדאי".

"אני לא פעם ראשונה מקבל איומים ממתנחלים, הם התקשרו אליי יותר מ-30 פעם", סיפר זכרייא סדה לחדשות 2. "זה מפחיד. כל המשפחה עכשיו מתרגשת, הילדים שלי אפילו התחילו לחשוב ולהגיד לי להפסיק לעבוד וללכת לעבוד במקום אחר".