ההסלמה בדרום: הרמטכ"ל כינס הערכת מצב

מטח הרקטות הכבד שנורה מהרצועה ליישובי עוטף עזה מאז שעות הבוקר הביא את הרמטכ"ל בני גנץ לכנס הערכת מצב מיוחדת, ובה ישקלו האלופים את תגובת הצבא לסבב ההסלמה הנוכחי, עד כה תקף צה"ל חמש פעמים חוליות של מחבלים שעסקו בשיגורים או בהכנות לשיגורים לשטח ישראל. האם צפויה תגובה חריפה יותר?

הרמטכ"ל מקיים כעת הערכת מצב בעקבות ההסלמה בדרום. גורם צבאי בכיר אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "גם בחמאס מבינים שמחר בערב, יש להם את חג הקורבן והם מבינים שללא רגיעה מצידם לא יהיה להם חג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרמטכ"ל מלווה בראש אמ"ן, אלוף פיקוד הדרום, דובר צה"ל ובכירים נוספים סיירו קודם לכם בפיקוד הדרום וכעת, כאמור, הם מכנסים הערכת ממצב לבחינת התגובה הצה"לית לירי. בהמשך היום ייפגש גנץ עם ראשי הרשויות בדרום ובעוטף עזה.

בצה"ל מניחים שהחמאס מבין את המשמעות של חג קורבן תחת אש, ולכן אין לארגון אינטרס להמשיך את ירי הרקטות לשטח ישראל. במערכת הביטחון מעריכים כי בשל החג, הם עשויים להפסיק את האש. למרות ההערכות, איים הבוקר שר הביטחון כי ישראל שוקלת את כל האפשרויות ובמערכת הביטחון לא פוסלים את האפשרות לכניסה קרקעית לרצועת עזה בעקבות הטרור המתמשך מעזה.

מאז שעות הבוקר נורו כבר יותר מ-60 רקטות לשטח ישראל, מערכת "כיפת ברזל" יירטה שבע רקטות. מהמטחים נפצעו שני עובדים זרים קשה והם פונו לניתוח בבית החולים סורוקה בבאר שבע, מספר תושבים לקו בחרדה לאחר שארבע רקטות פגעו בבתים ביישובים הסמוכים לגדר. צה"ל תקף הבוקר חמש פעמים ברצועה, ובחמאס הודיעו על ביטול הלימודים בחאן יונס.

בדרום בוטלו הלימודים במכללת ספיר שבנגב, וכן במועצות האזוריות ביישובים בעוטף עזה, אם זאת בערים אשקלון ושדרות הוחלט לקיים את הלימודים.