תיעוד: כך נראו הגראדים לפני השיגור לאילת

ארגון סלאפי-בדואי בסיני נטל את האחריות לירי הגראדים לעבר אילת לפני כ-10 ימים. במקביל, פרסמו פעילי הארגון תיעוד של הרגעים שלפני השיגור, בהם ניתן לראות את הרכבת הטילים שלטענתם נחתו בשטח ישראל

כך נראה הירי לעבר אילת: ארגון טרור סלאפי-בדואי מפרסם היום תיעוד בו נראים פעילים מרכיבים את טילי הגראד שנורו לעבר העיר הדרומית. על פי פעילי הארגון, מדובר בירי שבוצע לפני כעשרה ימים לעבר העיר בו לא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות שחשף הארגון המכונה "אנסאר ביית אל מקדס", ניתן לראות פעילים מרכיבים בשעות הלילה את הטילים לפני שיגורם לישראל. בין היתר, ניתן לראות את החלקים השונים ששימשו את המחבלים להכנת מתקן השיגור. ארגון הטרור שפרסם את התמונות נטל את האחריות על ירי הגראדים האחרון שבוצע לעבר אילת לפני כעשרה ימים.

שרידי אחת הרקטות שנורתה לעבר אילת, אותרו על ידי כוחות הביטחון בשבוע שעבר, יום לאחר הדיווחים הרבים שהתקבלו בעיר על קולות פיצוץ מתושבים מודאגים. "זה היה פיצוץ לא שגרתי, התעוררתי מיד, וגם אשתי והילדים התעוררו. הטלפונים התחילו לצלצל ושמענו סירנות בחוץ", סיפר אז תושב המקום לחדשות 2 באינטרנט.

כיפת ברזל הוצבה באילת

בצד המצרי הכחישו כי בוצע ירי מסיני. גורם ביטחוני מצרי אמר לעיתון "אל-מצרי אל-יום" כי גורמי טרור לא שיגרו רקטות מחצי האי, והוסיף כי בעקבות הדיווחים בישראל הוחלט לתגבר את אזור הגבול במעבר טאבה.

שלושה ימים אחרי ירי הגארד לעבר אילת, בצה"ל הציבו סוללת כיפת ברזל בעיר באופן זמני, כחלק מבדיקת התאמה של המערכת. עם זאת הדגישו בצה"ל כי ייתכן והמערכת תוצב באופן קבוע באילת וההחלטה על כך תתקבל בהתאם להערכות המצב.