בעקבות תחקור שליט: צה"ל מרענן ההכנה לשבי

בצה"ל הוחלט לרענן את סדנאות השבי שאותן עוברים חיילים קרביים וטייסים - זאת לאחר תחקורו של החטוף לשעבר שחשף פרטים על תקופתו בשבי חמאס. בצבא לא מסרו מהם אותם תכנים שיוכנסו לסדנאות ההכנה - אך ציינו כי התפעלו מכושר העמידות שגילה שליט בחמש השנים וחצי שעברו עליו

שליט עם שחרורו מהשבי, ארכיון (רויטרס)

כמעט שנה חלפה מאז ששוחרר החייל גלעד שליט משבי חמאס, ובצה"ל החלו ליישם את הפרטים שעלו מתחקורו. אחד היישומים בא לידי ביטוי בסדנאות ההכנה לשבי שעוברים הלוחמים. בעקבות המידע שסיפק שליט על השבי הסדנאות ישודרגו ומעתה יועברו בהן תכנים מעודכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה בצה"ל מגיעה בעקבות פרטים שמסר פדוי השבי לאחר שהשתחרר מהמקום שבו הוחזק על ידי חמאס, ובמסגרתה יתווספו שינויים כלקח מתוך הפרטים שמסר שליט בחמש השנים וחצי שבהן היה שבוי.

רוב הפרטים שמסר שליט בחקירתו לא פורסמו ונמצאים עדיין תחת מגבלות צנזורה אך בעקבותיהם יוכנסו שינויים בסדנאות השבי - שמטרתן להכין לוחמים וטייסים למצבי קיצון דוגמת נפילה בידי האויב. התכנים מעודכנים וכוללים שינויים שרובם ככולם מבוססים על חוויותיו האישיות של שליט. יצויין, כי בצה"ל התפעלו מהדרך שבה עמד שליט בתקופה הקשה שעברה עליו בשבי חמאס, ומשיתוף הפעולה שגילה לאחר שהוחזר לביתו.