אבי דיכטר: "נכנס לתפקיד השר להגנת העורף בחרדת קודש"

בטקס הרשמי שבו נכנס אבי דיכטר, לנעליו של מתן וילנאי בתפקיד השר להגנת העורף, נשא דיכטר דברים - וציין כי "לראשונה מאז קום המדינה, מופנה כלפינו איום קיומי מאירן". הוא הסביר גם את החלטתו להכנס לממשלה, וטען שלעורף חשיבות מיוחדת - "פנייתם של ראש הממשלה ושר הביטחון התאימה להפליא להשקפת עולמי בשנה האחרונה"

וילנאי ודיכטר. זה שהולך וזה שבא (אריאל חרמוני)

אבי דיכטר, השר החדש להגנת העורף, נכנס היום רשמית לתפקידו בטקס מיוחד שנערך בקרייה בתל אביב.

אנשי המשרד נפרדו מהשר היוצא, מתן וילנאי, שעוזב את התפקיד לטובת מינוי לשגריר ישראל בבבייג'ינג, וקיבלו את פניו של החבר החדש בממשלה - דיכטר, שהבהיר, "אני נכנס לתפקיד בחרדת קודש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כאשר נקראתי לפני ימים אחדים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק, להצטרף לממשלה, הדבר תאם להפליא את השקפת עולמי בשנה האחרונה", הסביר דיכטר את עזיבתו את מפלגת קדימה והצטרפותו לממשלה, שהתקבלה בהרמת גבה של לא מעט גורמים במערכת הפוליטית.

דיכטר שיבח את השר היוצא וציין כי "קו ההשתפרות בעניין העורף, שעליו הציב אותנו השר להגנת העורף היוצא, מתן וילנאי, יחד עם עובדי המשרד ופיקוד העורף, אינו קו הסיום", והבטיח להוסיף ולפעול לשיפור המוכנות. דיכטר לא שכח גם לאחל לוילנאי הצלחה בתפקידו החדש.

"העורף בישראל, לא יהפוך לחזית", הצהיר דיכטר, שפרט גם את הנסיבות האזוריות החדשות - "אנו מצויים בתקופה חריגה באתגריה כמו גם בהזדמנויותיה. "אביב ערבי" של מהפכות מזעזע את היציבות באזור. לבנון סוריה ועזה מייצרות מולנו איום אסטרטגי, ואיום קיומי מופנה אלינו מאירן, לראשונה מאז הקמת המדינה".

לסיכום, שב והודה דיכטר לראש הממשלה ושר הביטחון על "האמון שנתנו בו".