מצרים בעקבות הדיווחים על הירי לאילת: "מתגברים כוחות במעבר טאבה"

לאחר שהלילה לא נמצאו שרידי הרקטות, שעל פי ההערכות נורו אמש לעבר העיר והתפוצצו בשטח פתוח, חידשו הבוקר כוחות הביטחון את הסריקות. לתושבי אילת לא הועברו הנחיות מיוחדות, אך בעיר מורגשת דריכות. גורם מצרי אומר הבוקר: בעקבות הדיווחים על הירי תוגברו כוחות במעבר טאבה. "הירי לא בוצע מסיני", הוא מדגיש

בזמן שבישראל מחדשים את הסריקות אחר רקטות, שעל פי ההערכות נורו אמש מסיני לאילת, בצד השני של הגבול מכחישים כי בוצע ירי מחצי האי. גורם ביטחוני מצרי אומר הבוקר לעיתון "אל-מצרי אל-יום" כי גורמי טרור לא שיגרו רקטות מסיני ומוסיף כי בעקבות הדיווחים בישראל הוחלט לתגבר את אזור הגבול במעבר טאבה.

כוחות הביטחון ממשיכים בינתיים את הסריקות. בשלב זה לא אותרו שרידי הרקטות והחיפושים מתמקדים באזור כביש עוקף אילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם ביטחוני העריך הבוקר כי בשעות הקרובות ניתן יהיה לקבוע בוודאות אם הפיצוצים שנשמעו אמש באילת, עליהם דיווחו תושבים רבים, אכן היו כתוצאה מירי רקטות לעבר העיר הדרומית. לתושבי אילת לא הועברו הנחיות מיוחדות, אך באזור מורגשת דריכות.

בעקבות הדי הפיצוצים אמש הפסיקה המשטרה את הופעתו של הזמר אייל גולן, שנערכה בחוף הקורל ביץ, כבר אחרי השיר הראשון ואלפי הצופים נאלצו ללכת הביתה. "צר לי שההופעה הסתיימה באמצע השיר הראשון אבל ביטחון הצופים הוא נר לרגלנו", אמר גולן. "אני תקווה שהשקט והשלווה ישובו לאילת במהרה וכולנו נמשיך ליהנות מהעיר האהובה על כולנו".

תושב העיר המתגורר בקרבת מקום סיפר כי הפיצוץ העז העיר אותו ואת בני משפחתו. "זה היה פיצוץ לא שגרתי, התעוררתי מיד, וגם אשתי והילדים התעוררו. הטלפונים התחילו לצלצל ושמענו סירנות בחוץ".