127 עולים מצפון אמריקה הגיעו להתגייס

ראש הממשלה, ראש אכ"א ובכירים נוספים קיבלו הבוקר בנתב"ג את פניהם של עשרות צעירים מצפון אמריקה, שהחליטו לעשות ציונות - ולהצטרף לשורות צה"ל. בסך הכל, הגיעו באותה הטיסה כ-350 עולים חדשים

עולים על מדים: 127 צעירים וצעירות יהודים מארצות הברית ומקנדה, שהחליטו לעלות ארצה רק כדי להתגייס לצה"ל, נחתו הבוקר בנמל התעופה בן גוריון. ראש הממשלה נתניהו קיבל את פניהם בטקס חגיגי שנערך במקום, שבו משתתפים גם ראש אכ"א, האלוף אורנה ברביבאי, ומאות אורחים ומוזמנים נוספים. כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו את הטקס בשידור חי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות הצעירים הם חלק מכ-350 עולים חדשים מצפון אמריקה שהגיעו ארצה בטיסה שאורגנה על ידי עמותת "נפש בנפש" וארגון ידידי צה"ל בארצות הברית.

"ברוכים הבאים לארץ ישראל, ברוכים הבאים הביתה", הכריז ראש הממשלה נתניהו בראשית הטקס. "באתם להגן על מדינת ישראל, על עם ישראל ועל עתיד העם היהודי. אני מסיר בפניכם את הכובע. על המדינה הזאת צריך להגן בהתגייסות לצה"ל - וגם בדרכים אחרות".

נראה כי גם המוטיבציה של אותם צעירים לשרת ביחידות לוחמות נמצא בשיא: בקרב הבנים נרשם ביקוש גבוה ליחידות התנדבותיות כגון דובדבן, סיירת מטכ"ל, שייטת 13, צנחנים וקורס טיס. בקרב הבנות השירות המועדף הוא ביחידת עוקץ, קורס חובשות, מש"קיות נפגעים, מש"קיות חינוך ומדריכות קליעה.

מנתוני ארגון "נפש בנפש" עולה כי כ-2,700 חיילים בודדים מרחבי העולם משרתים כיום בצה"ל. 900 מהם מצפון אמריקה, 625 מרוסיה, 250 מצרפת ו-390 מאוקראינה.

במסגרת התכנית זוכים העולים לסיוע מוגדל הכולל מענקים, עזרה סוציאלית ומשלוח חבילות שי מדי שלושה חודשים. הפרויקט נעשה בשיתוף גרעין צבר של תנועת הצופים שמקשרים בין העולים לצבא.