השר יעלון על החקירה בגבעתי: "מי שסטה מהדרך לא יהיה איתנו"

שר הביטחון התייחס לחקירה נגד מפקד גדוד צבר בגבעתי, לירן חג'בי, החשוד בין היתר בהטרדה מינית של שתי חיילות ובהדחת חייל לעדות דקר. "צה"ל הוא צבא מוסרי, כאשר יש חריגות אנחנו מטפלים בזה", אמר. בביקורו בבסיס מחוו"ה אלון של חיל החינוך התייחס יעלון גם למצב בגבול הצפוני: "להיערך לאפשרות שהמצב השקט ישתנה"

"מי שסטה מהדרך לא יהיה איתנו" (עדן מולדבסקי/משרד הביטחון)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון ביקר היום (שלישי) בבסיס מחוו"ה אלון של חיל החינוך בגליל התחתון ונפגש עם סגל המפקדים ועם חניכים במקום. במהלך ביקורו התייחס יעלון לחקירה בחטיבת גבעתי ואמר כי "אני בטוח שמי שסטה מהדרך ולא פעל על פי ערכי צה"ל והחוק - לא יהיה איתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צה"ל הוא צבא מוסרי, מפקדיו וחייליו פועלים לאור ערכים מאוד מסוימים ואנחנו מקפידים על כך", אמר יעלון. "כאשר יש חריגות אנחנו מטפלים בזה. החקירה נמצאת בעיצומה והיא תושלם. אני מציע להמתין עד שהתחקירים הפיקודיים וגם החקירה יסתיימו, והתמונה תהיה ברורה".

שר הביטחון התייחס גם למצב בגבול הצפוני ואמר כי ישראל תעשה כמיטב יכולתה לשמר את השקט בצפון. "זה פרי של מדיניות חוץ וביטחון כזו, שבצד הסורי של הגבול מבינים את הקווים האדומים שלנו ובצד הלבנוני של הגבול מבינים את כוח זרוענו", אמר. "אני מקווה שהשקט יימשך, אך היישובים כאן צריכים להיות ערוכים לאפשרות שהמצב ישתנה, כמו במקומות אחרים במדינת ישראל".