האיומים גדלו: צה"ל מגייס יותר חיילים

בחיל האוויר יפעילו השנה עוד שתי סוללות של כיפת ברזל, בפיקוד העורף הבינו כי נדרשים עוד חיילים לטיפול באירועי חירום בעורף ובחיל הים רכשו עוד צוללות כדי להתמודד עם האיומים. מאות לוחמים ולוחמות חדשים התגייסו לצה"ל לאחרונה בשל הרחבת ההתעצמות הצבאית. המפקדים מסבירים: "המוטיבציה - בשל התעצמות אויבינו"

עוד צוללות לחיל הים (רויטרס)

בשל האיומים האחרונים בכל הזירות, החליטו בצה"ל להגדיל משמעותית את הגיוס למערכים ספציפיים. בין היתר, הוחלט לגייס יותר חיילים לצוללות כחלק מההכנה להגעתן של צוללות חדשות. בנוסף, בשל חשש מעימות בעורף הוחלט להקים גדוד חדש בפיקוד העורף שיבצע חילוץ בעת מלחמה. יתר על כן, במסגרת הגעתן הצפויה של סוללות נוספות של כיפת ברזל, החליטו בחיל האוויר על הרחבת הגיוס למערך ההגנה האווירית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו מכפילים את הצוללות בשל צורך"

סגן-אלוף ש', סגן מפקד שייטת הצוללות בחיל הים טוען כי שייטת הצוללות מתעצמת וכל נושא ביטחון המדינה מהים תפס נפח גדול יותר. "אני צריך את הצוללנים כדי להגדיל את הגיוס שלי ויש פער", הסביר סא"ל ש' לחדשות 2 באינטרנט. "אני צריך שיהיה להם יכולת לימוד מאוד גדולה ויכולת טכנולוגיות".

"נוכח הדרישה למשימות הגנת המדינה מהים אנו מגדילים את מספר הצוללות", ציין והוסיף: "אני בהדרגה מגדיל את הגיוסים ואני בלב ההתעצמות אבל אנשים לא מכירים הרבה את הצוללות ומי שנחשף לזה יש לו מוטיבציה גדולה ורצון אבל אנחנו לא בלב העניין בשל הפעילות החשאית שלנו". בחיל הים מציינים כי פעולות כמו סיכול הברחות נשק גרמו לעוד ועוד צעירים לרצות להגיע למערך.

"האיום הכימי מביא את המתגייסים"

בפיקוד העורף החליטו לאחרונה להקים גדוד חדש שייקרא "תבור", בו החיילים יוכשרו למשימות חילוץ והצלה בזמן לחימה וכן ישמשו גם כלוחמים לכל דבר. "המערכה הבאה תהיה משהו אחר ממה שהכירה ישראל מבחינת היקפי העוצמה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אלוף-משנה יורם לב-רן, מפקד בית הספר לחילוץ והצלה (בה"ד 16). "האויבים שלנו מבינים את מרכז הכובד של העורף הישראלי והם בונים את עצמם".

לאחרונה גויסו עשרות לוחמים חדשים לצורך הקמת הגדוד החדש ובפיקוד העורף ציינו כי העניין רק העצים את הרצון לגיוס. "למחזור הזה יש היענות גדולה לפיקוד העורף על רקע מה שאנו נחשפים בתקשורת", סיכם אלוף-משנה לב רן. "התחושה היא של יחידה יותר רלוונטית ומשמעותית".

"בקרוב יהיו סוללות ועוד חיילים בכיפת ברזל"

"כל שלושה חודשים יש סיבוב הסלמה נוסף ברצועה וזה בונה תודעה שצריך כיפת ברזל", הדגיש מפקד כנף 167 בחיל האוויר, אלוף-משנה צביקה חיימוביץ. "מה שסוללה יכלה לעשות לפני שנה ושלושה חודשים היום היא יכולה לעשות הרבה יותר".

"גייסנו החודש מחזור נוסף - הביקוש והמוטיבציה לשרת כלוחם במערך ההגנה האווירי בעלייה גדולה מאוד ובשנה האחרונה מתמודדים על כל מקום פנוי יותר מ-4 צעירים", הוסיף אל"מ חיימוביץ. "בשנה וחצי הקרובות תהיה יחידת שרביט ואנחנו נקלוט עוד לפחות שתי סוללות של כיפת ברזל השנה". "בעימות עתידי ייפלו טילים ורקטות בשטח מדינת ישראל ואני לא יכול להבטיח הגנה הרמטית. הסוללות יהיו בכל מקום שנידרש". בחיל האוויר סיפרו כי אחוזי היירוט של כיפת ברזל עלו מאוד.