הרמטכ"ל: "להשקיע את המינימום בביטחון"

הרמטכ"ל גנץ נפרד מחברי ועדת החוץ והביטחון במסר חד משמעי הנוגע לתקציב הביטחון. "בישראל יש הרבה מאוד אתגרים והיא צריכה לשקול כמה ובמה היא עוסקת", אמר. "צה"ל צריך להיות מספיק חזק כארגון צבאי"

נפרד במסרים: הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ הגן הבוקר (שלישי) על המאבק של מערכת הביטחון בתקציבה. "בישראל יש הרבה מאוד אתגרים והיא צריכה לשקול כמה ובמה היא עוסקת", אמר בישיבת פרידה ממנו שערכה לו ועדת החוץ והביטחון של הכנסת. "הביטחון הוא מרחב הכרחי שבו מתמודדים אויבים ויש פה סף הכרחי שחיייבים להשקיע בו ברמה הנדרשת, לא בלי ויכוח ובלי דיון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גנץ, שיסיים את תפקידו בפברואר, ציין שבפני הצבא יעמדו גם בעתיד משימות חשובות, ויקרות. "צה"ל צריך להיות מספיק חזק כארגון צבאי לוחם וכדי שיוכל להשקיע גם באתגרים של המחר", אמר.

גם לערכים של הארגון שבראשו הוא עומד התייחס הרמטכ"ל, אולי על רקע פרשת הקצין הבכיר ומג"ד גבעתי החשודים בעבירות מין. "אני מקווה שצה"ל, בהקשר לערכים שלו, לא ישתנה וזו ברכה, ובאשר לשאר הדברים שלו - שישתנה וגם זו ברכה".

יו"ר הוועדה ח"כ זאב אלקין פתח את הישיבה בדברי פרידה. "לצערי אנחנו נפרדים מהרמטכ"ל - אני לא בטוח שזה לצערו", אמר. "היום זהו ניסיון להסתכל קדימה ואחורה - איפה אנחנו נמצאים מבחינת האתגרים וההיערכות. אני מודה לך הרמטכ"ל בשם כולנו על שיתוף הפעולה הפורה עם הוועדה".