דיווחים בלבנון: "מל"ט של חיזבאללה התרסק בניסוי"

כלי התקשורת בלבנון עוסקים בשעות האחרונות בהרחבה בהתרסקותו של כלי טיס בלתי מאויש באזור בעלבק ובירור נסיבות ההתרסקות. על פי חלק מהדיווחים, מדובר בניסוי כושל של חיזבאללה – שתרגל שליחתו של מל"ט לאוויר, אשר התרסק כעבור זמן קצר

המל"ט של חיזבאללה התרסק בזמן הניסוי: כלי תקשורת בלבנון מדווחים בשעות האחרונות כי כלי טייס לא מאוייש של ארגון הטרור הלבנוני התרסק הערב באזור בעלבק במזרח המדינה, ופעילים בארגון אספו את חלקיו ופינו את האזור.

על פי הדיווחים, עדי ראיה באזור היו עדים להתרסקות של כלי הטיס, בעקבותיה זרמו לאזור אנשי חיזבאללה שכיתרו אותו ואסרו את הכניסה אליו. לאחר מספר דיווחים סותרים, דיווחו כלי תקשורת במדינה כי מדובר בניסוי כושל של חיזבאללה, במהלכו נשלח מל"ט לאוויר - אך התרסק.

6 שנים למלחמת לבנון השנייה: צה"ל נערך להתלקחות אפשרית

השבוע ציינו שש שנים למלחמת לבנון השנייה, ובעוד שגזרת הצפון הולכת ומתחממת על רקע הנעשה בסוריה, נערך צה"ל להתמודד שוב עם אפשרות של התלקחות מחודשת באזור. מפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף הרצי הלוי, אמר השבוע כי הוא ואנשיו "ערוכים ומוכנים לכל תרחיש בגבול הצפון, כולל מלחמה מול חיזבאללה וגם מול צבא לבנון - אם נידרש לכך".

הלוי ציין כי "בצה"ל רואים את הקשר בין הנעשה בסוריה לבין פעילות הטרור בגבול הצפון - ונערכים בהתאם", והזהיר כי "הסיכוי לפעילות עוינת באזור הגבול ממשיך לעלות, לכן אנו נדרשים להיות מוכנים וערוכים. ניתן מענה חד וברור לכל תרחיש", הוא הבטיח.

נוסף על כך, התייחס הלוי במרומז גם להיקף ההתחמשות של חיזבאללה - שלפי דיווחים מהשנים שחלפו מאז הגיע לממדי ענק. "האתגרים העומדים בפנינו הם רבים", אמר - והוסיף: "נצטרך לראות איך אנו מתמודדים עם האתגר המורכב הכולל אויב עם יכולות רבות. עם זאת, במידה שנדרש לכך, נוכל לפעול על אדמת לבנון ולגרום הרס רב למוקדי הטרור המצויים בה".

במהלך התדרוך חשפו בצה"ל מידע אודות פעילות איסוף המודיעין של חיזבאללה לאיסוף באזור הגבול, שנעשית - בחלקה - מתוך עמדות תצפית הממוקמות בבנייני מגורים. כמו כן, הוצג סרטון של פעילי הארגון שתועדו מסיירים בכלי רכב כ-50 מטרים ממשגב עם, כאשר הם נערכו לבצע פיגוע כנגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת