צה"ל: "התייחסנו ברצינות לטענות החייל"

ביום שאחרי מותו הטרגי של חייל צה"ל שהתלונן על כאבי ראש, בצה"ל דוחים את הטענות כי תלונותיו לא נענו על ידי הגורמים המוסמכים. "החייל נבדק על ידי שני רופאים, והאחרון המליץ שהוא יראה נוירולוג. לא הספקנו לערוך את הבדיקה, כי הוא התמוטט", אומר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט. ועדה מיוחדת תבדוק חשד לרשלנות

בצה"ל דוחים הטענות. אילוסטרציה (חדשות 2)

יממה לאחר הטרגדיה הקשה בה נפטר חייל צה"ל שהתלונן על כאבי ראש עזים, בצה"ל דוחים את הטענות לפיהן המשיך החייל בפעילות סדירה חרף טענותיו. "הייתה התייחסות רצינית לתלונותיו של החייל", אומר הבוקר גורם צבאי לחדשות 2 באינטרנט. עם זאת, בצה"ל ממשיכים לבדוק חשד לרשלנות.

"החייל נבדק על ידי שני רופאים, והאחרון המליץ שהוא יראה נוירולוג", אמר הגורם הצבאי. "לא הספיקו לערוך לו את הבדיקה, מכיוון שהוא התמוטט". לדבריו, "החייל טופל כמקובל במקרים מסוג זה".

"כמה צעקת שייקחו אותך"

החייל, בן 20 ממרכז הארץ, שירת כלוחם ביחידה מובחרת, ונפטר אתמול בבית החולים "שיבא" בתל השומר אחרי כמה ימים שבהם התלונן על כאבים חזקים בראשו. לטענת בני משפחתו הוא קיבל טיפול בִּמְשככי כאבים בלבד.

בתחילת השבוע הוא התמוטט, איבד את ההכרה ופונה לבית החולים שם נקבע אתמול מותו בעקבות מה שאובחן כמחלה נדירה וקטלנית. אמש, ליוו אותו המונים בדרכו האחרונה, המומים ומתקשים לעכל את מימדי הטרגדיה. "דיברתי איתו ממש עד לימים האחרונים. הוא לא הרגיש טוב במשך שבוע, אבל באמת שלא חשבנו שככה זה יסתיים", סיפר משה, חבר קרוב של החייל, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "למרות שהוא התלונן על כך שכואב לו הוא המשיך את הפעילות בצבא כרגיל - עד שהתמוטט".

פרט לבני משפחתו, הותיר אחריו החייל גם חברה - ששעות אחרי הלוויתו שיתפה את חבריה בפייסבוק באבל הכבד שנפל עליה כרעם ביום בהיר. "כמה צעקת ואמרת שייקחו אותך. כמה סבלת", היא כתבה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת