פריצה לבסיס צאלים: גנבים חדרו למתחם הבונקר עם טרקטורון

בפעם השנייה בחודשים האחרונים הצליחו בדואים לפרוץ את גדר המתחם שבנגב, ותחת אף החיילים הצליחו להימלט כשבאמתחתם ארגזים שגנבו ממתחם הבונקר. במהלך המרדף הורו לחיילים לשוב לבסיס. מצ"ח פתחה בחקירה בחשד לרשלנות

גנבים בדואים הצליחו לחדור הלילה לתוך מתחם הבונקר בסיס צאלים שבנגב. הם הגיעו למקום רכובים על גבי טרקטורון שבעזרתו פרצו את גדר הביטחון המקיפה את המתחם וכך נכנסו לשטחו.

עד להגעת צוות סיור מהבסיס הספיקו הגנבים לחדור לאזור הרגיש בבסיס ולקחת ארגזים מהמקום. החיילים פתחו במרדף אחר החשודים, אך אלה הצליחו להימלט במהירות בזכות הטרקטורון. גורמים המעורבים בפרטי האירוע אמרו לכתבנו ניר דבורי שבמהלך המרדף, "שיחקו" הגנבים עם החיילים ועצרו בכל פעם את הטרקטורון עד שאלה הגיעו אליהם - ואז המשיכו בנסיעה המהירה.

לבסוף התקבלה פקודה מהחמ"ל להפסיק את המרדף ולמעשה לאפשר לגנבים לברוח, זאת למרות שכאמור היו בידיהם אמצעי לחימה. בצה"ל מציינים שהפקודה הזו ניתנה מפני שהגנבים יצאו מחוץ לשטח הריבוני של בסיס צאלים.

במצ"ח פתחו בחקירת האירוע ויבדקו האם הצליחו הגנבים להשיג את יעדם בזכות רשלנות של מי מבין הגורמים בבסיס.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל פועל באופן רציף כנגד תופעת גניבת המתכות מבסיסי צה"ל ושטחי האימונים, ועושה כל שביכולתו למנוע תופעה זו תוך שמירה ופיקוח על שטחי האש וההגנה על בסיסיו. לאחר הפריצה לגדר החיצונית של הבסיס, זוהו הפורצים הרכובים על טרקטרונים ע"י שומרים שסיירו במקום. כאשר הקפיצו את כיתת הכוננות הפורצים ברחו טרם חדרו לבונקר בבסיס ומבלי שגנבו ציוד או תחמושת פרט למספר ארגזים ריקים. האירוע הועבר לטיפול משטרת ישראל".

במרס האחרון: גניבה דומה תועדה

האירוע הוא שני מסוגו בחודשים האחרונים, אחרי שבמרס הגיע לידי חדשות 2 תיעוד גניבה שהתבצעה בשיטה דומה. בווידאו נראות חוליות של גנבי מתכות שבאו רכובים על טרקטורונים, בעודם מסתובבים בין הטנקים ממש תוך כדי ירי - ומנסים להגיע למטרות הפלדה שעמדו לפניהם.

לבסוף, הצליחו הגנבים לעזוב את המקום עם שלל טנקים ונגמ"שים ישנים שנגנבו משם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת