גורמים בצה"ל: "חמאס רוצה להימנע מעימות נרחב"

לאחר סבב ההסלמה האחרון, מעריכים בצה"ל כי חמאס רוצה להימנע מעימות נרחב ברצועה שייפגע בתשתיות הארגון. "הם יודעים שישלמו מחיר כבד", הבהיר גורם צבאי. הרמטכ"ל הדגיש אתמול כי ייתכן והירי יימשך: "האיומים הם כמו ספירלה". אתמול יירטה כיפת ברזל גראד מעל העיר אשקלון. הלימודים בערי הדרום מתקיימים היום כסדרם

"חמאס רוצה לסיים ההסלמה", ארכיון (רויטרס)

לאחר שנורו יותר מ-100 רקטות לעבר הדרום, בצה"ל מעריכים כי חמאס רוצה להימנע כרגע מעימות והוא פועל להפסקת הירי מאזור הרצועה. "הארגון יודע שהוא ישלם מחיר כבד מאוד אם ייכנס לעימות נרחב והוא לא רוצה עוד לחץ מצרי", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גורם צבאי. "הם מפחדים שתשתיות הארגון ייפגעו".

באירוע "אמץ לוחם" שהתקיים אמש בקריה בתל אביב הדגיש הרמטכ"ל כי אירועי הירי יכולים לחזור. "האתגרים הניצבים בפני צה"ל הם כמו ספירלה, מתפתחים ומשתנים", ציין רב-אלוף גנץ. בצה"ל הבהירו במהלך השבוע כי לא ירשו לחמאס לעשות כרצונו. במהלך ההסלמה, תקפו מטוסי חיל האוויר יעדי טרור רבים ברצועה.

מערכת כיפת ברזל יירטה אמש גראד שנורה משטח רצועת עזה לכיוון מרכז העיר אשקלון. על אף הירי, הלימודים באשקלון יתקיימו הבוקר כסדרם. אזעקת צבע אדום נשמעה רק בדרומה של העיר. בעקבות הירי נקראים תושבי הדרום לשמור על ערנות ולשהות בקרבת מרחבים מוגנים.

שגריר ישראל לאו"ם התלונן על ירי הרקטות

בעקבות התחדשות הירי בימים האחרונים, הגיש שגריר ישראל לאו"ם רון פרושאור תלונה רשמית במועצת הביטחון בעקבות ירי הרקטות מרצועת עזה. בכתב התלונה שהוגש הערב במקביל למועצת הביטחון ולמזכ"ל באן, נכתב כי כל עוד לא יהיה שקט בדרום, לא תהיה רגיעה גם ברצועת עזה.
בנוסף הדגיש פרושאור את האבסורד שבמצב הקיים שבו ישראל מחוייבת לאמנות האו"ם ומאפשרת כניסה של סיוע הומניטרי לשטחי הרצועה ובתמורה מקבלת הברחות נשק וירי טילים.

הירי נמשך למרות הודעת הזרוע הצבאית של חמאס אתמול, שלפיה היא מוכנה להפסקת אש. "נפסיק את מעגל ההסלמה - אם ישראל תיענה למאמצי התיווך המצריים", הודיעה הזרוע הצבאית של הארגון העזתי. "שקט ייענה בשקט", אמר בכיר חמאס איימן טהה, בריאיון שהעניק אמש לכלי התקשורת הפלסטיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת