חשד: נערים פלסטינים ניצלו את השרב וגרמו לדליקה בבסיס בירושלים

קרוב ל-40 מעלות נמדדו היום באזור ירושלים, אבל עובדה זו רק הגבירה על פי החשד את רצונם של צעירים פלסטינים לגרום לשורת הצתות מכוונות על רקע לאומני. באחד האירועים נפגעו 14 חיילי צה"ל המשרתים במחנה עופרית של פיקוד העורף משאיפת עשן

דליקה סמוך לבסיס בירושלים, ארכיון (חדשות 2)

14 חיילים המשרתים בבסיס עופרית באזור ירושלים נפגעו בשעות הצהריים משאיפת עשן בעקבות דליקה שפרצה בבסיס. כל הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים בבירה, כאשר מצבו של אחד מהנפצעים מוגדר בינוני.

בצה"ל החלו לבדוק את האירוע, כאשר על פי חשד ראשוני נערים פלסטינים תושבי מזרח ירושלים ניצלו את התנאי השרב הקשים ששררו באזור ירושלים על מנת לגרום להצתה מכוונת על רקע לאומני. בסופו של דבר, ארבעה צוותי כיבוי בסיוע חיילים מכיתת הכוננות של הבסיס הצליחו להשתלט על הדליקה.

גורמים בשירותי הכבאות בבירה סיפרו בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי ההצתה הזו מצטרפת לעשרות מקרים דומים אחרים שהתרחשו בירושלים רבתי - בטיילת ארמון הנציב או ביער ירושלים. על פי הנתונים, היו מתחילת יוני 284 אירועים של שריפה באזור ירושלים, כאשר לפחות מחצית מהם - הצתות.

"גם לפני שלושה ימים היו עשרות אירועים שהחלו בהפרש של דקות אחד מהשני", מספר דובר שירותי הכבאות בירושלים אסף אברס. משטרת ירושלים מסרה כי מספר בני נוער השליכו זיקוקים בוערים שגרמו להצתה, וכעת סורקים כוחות מג"ב ושוטרים את האזור במטרה לאתר את המשליכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק