פרסום ראשון: פרשת הקצין הבכיר והמין בבסיס - הסתיימה ללא מאסר

קצין בדרגת אל"מ, שקיים יחסי מין עם חיילת שלו והציע הצעות מיניות לחיילת אחרת, לא ייכנס לכלא - כך אישר בית הדין הצבאי במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו. בין היתר, הוא שכב עם חיילת שלו בביתה, לקח אותה לצימר לצורך ביצוע יחסי מין – ואף הבטיח לה שהיא תקבל עונש קל לאחר שאיחרה לבסיס

אילסוטרציה (בשמת בן עמי)

פרסום ראשון: פרשה חמורה של חשד להטרדה מינית בצה"ל מצד קצין בכיר בדרגת אלוף משנה - מסתיימת בקול ענות חלשה. המפקד, עליו התלוננו חיילות ששירתו תחתיו בלשכה, כלל לא ייכנס לכלא ונשלח לעבודות צבאיות בלבד, במסגרת הסדר טיעון - אותו אישר היום (רביעי) בית הדין הצבאי. הוא גם ייוותר בדרגת אלוף-משנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום המתוקן שהוגש נגדו הוא הורשע בשלושה סעיפים של התנהגות שאינה הולמת לאחר שניהל קשר מיני עם חיילות שלו. במהלך שירותו, נהגה פקידת הלשכה שלו להיכנס למשרדו ולרמוז לו רמיזות אינטימיות, באחד המקרים, נכנסה החיילת, בדרגת רב"ט אליו למשרד והקצין החל לשוחח איתה על נושאים מיניים. "זמן מה לאחר מכן, וללא התראה מוקדמת, רכן הנאשם לעבר החיילת, אחז באמצעות ידו סנטרה, ונתן לה נשיקה בפה", על פי האישום.

במקרה אחר, רק ימים לאחר מכן, נכנסה החיילת למשרדו של הקצין ואז הוא ביקש ממנה שתכבה את האור. "הנאשם החל להפשיטה ולנשקה תוך שניסה לגעת באיבר מינה, אך היא סירבה". השניים המשיכו להתגפף תוך שהנאשם נגע בחזה שלה.

וזה לא הסתיים בבסיס בלבד. כחודשיים לאחר מכן עזבו השניים בשתי הזדמנויות את הבסיס, והוא הסיע אותה ברכבו הצבאי לביתה, שם קיים איתה יחסי מין בחדרה. בין היתר, השניים גם נסעו לאורחן סמוך לבסיס, שם קיימו יחסי מין. בנוסף, היא ביצעה בו מין אורלי במשרדו, והוא גם סייע לה לקבל עונש מקל לאחר שאיחרה לבסיס וקצין הלוגיסטיקה שפט אותה.

כבר עם תחילת שירותה, הקצין היה נוהג להחמיא לה. על פי האישום הוא אמר לה: "אם הייתי בגיל אחר הייתי איתך", ו-"יש לך עיניים יפות".

"אם תרצי להתנסות עם גבר בן 50 אשמח"

אך עוד חיילת מעורבת בפרשה. הקצין זימן פקידה אחרת מלשכתו לשיחה במשרד וסיפר לה על מערכת היחסים עם החיילת השנייה. "חבל שאתם עושים מזה כזה עניין כשיכול לבוא לטובתכן, אישה צריכה להתנסות עם יותר מגבר אחד, אם תרצי להתנסות עם גבר בן 50, אני אשמח".

היא ביקשה ממנו שיפסיק עם התבטאויותיו. "אתה יכול להיות סבא שלי", היא השיבה לו. הוא התנצל ואף ציין שסבר שהיא בוגרת יותר ועליה להבין שבמהלך החיים יפנו אליה בהצעות דומות.

עו"ד שלמה רכבי (יח"צ)

במקרה אחר, כך על פי האישום, הוא נכנס לחמ"ל הפיקוד ואמר לאחת החיילות כי "יש לך גוף מאוד טוב, רואים שהיית רקדנית". בהמשך, במספר הזדמנויות הוא החמיא לה על כך שהיא יפה.

סנגורו של הקצין, עו"ד שלמה רכבי, הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות הצבאית שלפיו הקצין לא ייכנס לכלא. הוא נשלח לחודש וחצי עבודות שירות בלבד, ויפצה את שתי המתלוננות באלף שקלים. למרות שכחלק מהסדר הטיעון הוסכם להורידו לדרגת רב-סרן, בית הדין החליט להשאירו בדרגת אלוף-משנה, ולא יירשם לו רישום פלילי.

בצהריים נודע כי קצין בדרגת אלוף משנה נעצר בידי שוטרי מרחב איילון בחשד לעבירות מין בקטינים, במסגרת פרשת מנהל קבוצת הכדורגל הפועל פתח תקווה עופר צברי. צו איסור פרסום הוטל על שמו ומעצרו הוארך.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv