האישה שכמעט נחטפה עם בתה משחזרת: "באמת רצו להרוג אותנו"

היום הותר לפרסום דבר מעצרם של חברי חוליית מחבלים מרמאללה שתכננו לחטוף ישראלים. יעל שחק מבית אל כמעט שנפלה קורבן למעשיהם לפני כחודשיים, כשבאישון לילה התנפלו מחבלים על מכוניתה - אך לפתע נמלטו. "הם הכו בשמשה הקדמית - וניפצו אותה", סיפרה יעל לחדשות 2 באינטרנט על רגעי האימה

שחק ובתה (חדשות 2)

שעות אחרי פרסום מעצרם של חברי חוליית המחבלים מרמאללה שלפי החשד תכננו לחטוף ישראלים, מספרת יעל שחק מבית אל על האירוע שהתרחש לפני כחודשיים - במהלכו היא ובתה הקטנה כמעט שנפלו קורבן למעשי המחבלים - ושרק במזל רב הסתיים מבלי שהן נפגעו.

"במרס האחרון חזרתי קצת אחרי חצות מאירוע", סיפרה יעל בריאיון מיוחד לחדשות 2 באינטרנט. "נסעתי בכביש שמוביל לבית אל וסימסתי להורים שלי שהגעתי. ראיתי שנוסע בקרבתי רכב בצורה חשודה. אותתתי וצפרתי לו אך אז ראיתי שהם נעצרים".

באותו הרגע הבינה שחק כי נקלעה לאירוע חריג. "הייתי עם הבת שלי ומה שנראה לי נכון לעשות זה לעשות אחורה פנה", היא סיפרה. "עדיין לא הבנתי שזה פיגוע אבל כבר היה ברור לי שאני בבעיה רצינית. בתוך שניות יצאו מהרכב הזה ארבעה גברים. אחד מהם עמד ליד החלון שלי ואמר לי עם חיוך 'תפתחי, תפתחי'".

"הם התנהגו כמו פראי אדם"

יעל סרקה בעיניה את הסביבה בניסיון לזהות דרכי מילוט, אך לא העלתה דבר: "התפתח בינינו משא-ומתן קצר כשהוא ניסה לשכנע אותי לפתוח את הדלת ואני עמדתי בסירובי. פתאום ראיתי שיש לו ביד משהו, נבהלתי מאוד - אבל אחרי זמן קצר הבנתי שזה לא נשק אלא משהו שנראה כמו כלי עבודה".

את הדקות שבהם הורגש שיא המתח תיארה שחק: "הם התחילו להכות בשמשה הקדמית ואז פשוט ניפצו אותה. זה היה הזוי. הם התנהגו כמו פראי אדם. לא ידעתי מה לעשות אבל הבנתי שהם רוצים להרוג אותנו".

אלא שלפתע, אחרי שסברה שהרע מכל ממשמש ובא, חלה תפנית חדה בהתנהגות המחבלים. "הם פשוט לקחו את הרגליים וברחו", תיארה יעל. "נשארתי לבד על הכביש ופחדתי. לא הבנתי לאן הם נעלמו. הזמן עבר כמו נצח, עד שהגיעה מכונית של מתיישבים מבית אל. שאלתי אותם אם הם יהודים - והתחלתי לבכות".

חברי החוליה מרמאללה התכוונו לחטוף ישראלים כדי להשתמש בהם כקלפים למיקוח לצורך שחרור אסירים פלסטינים. לשם כך, הם הכינו דירת מסתור בעיר ואף נערכו לצלם בה את החטופים לקראת משא-ומתן לשחרורם. בשב"כ ציינו כי לחוליה השתייכו תשעה חברים ובראשה עמד מוחמד רמדאן.

כדי להוציא לפועל את תכנית החטיפה, הם הצטיידו במהלום (שוקר) חשמלי, בגז מדמיע, באלות ובאמצעים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת