פיקוד העורף הרס מבנה - מבלי לפנות חיילים מהאזור

אלוף פיקוד העורף הורה לפתוח בחקירת תלונה שהגיש חייל שהשתתף בתרגיל הנדסי שנערך לאחרונה בירושלים, שבשיאו פורק בניין בן שלוש קומות - מבלי שאיש טרח לוודא שהשטח ריק מאדם

סכנה בהריסה. ארכיון (יוסי זילברמן)

בתקופה האחרונה ידע צה"ל לא מעט תאונות אימונים שהסתיימו באסון, אבל נראה שגם אלה לא הועילו עד כה בהקפדה על שמירת חיי אדם. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי במקביל לתרגיל שערך לאחרונה פיקוד העורף בירושלים, נהרסו באותו האתר מבנים באופן שעורר סכנה לבטיחות החיילים ששהו בקרבת מקום.

למרות התרעות חוזרות ונשנות, סירבו מבצעי ההריסה להפסיק את מלאכתם - והאירוע הסתיים, למרבה המזל, בלא נפגעים. אחד החיילים החליט שלא לעבור על התקרית לסדר היום ופנה בנושא לאלוף פיקוד העורף. בעקבות מכתב ששיגר אליו, שבו גולל את השתלשלות האירועים, הורה האחרון לפתוח בחקירת המקרה.

"במתחם האמור נותר עומד בניין אחד, בן שלוש קומות, שאף הוא היה מיועד להריסה בשלב מאוחר יותר", כתב החייל במכתבו. "הפלוגה ביצעה אימון חילוץ ארוך שעתיד היה להתקיים בבוקר. ראוי להדגיש כי כחלק מאותו תרגיל ישנו חיילי הפלוגה בבניין הנותר. בשעות הבוקר זיהנו מנוף גדול מתחיל להרוס ולמוטט את הבניין".

למרות הסכנה לחיילים: הקצין סירב להפסיק ההריסה

אותו החייל הדגיש במכתבו כי ההריסה החלה כשהמבנה פונה מיושביו, אך ציין כי "באותו השלב, עדיין חנתה משאית צבאית על נהגיה ועמדו חיילים נוספים צמוד לבניין הנותר. נוסף על כך, התהלכו חיילים בצירים הסמוכים"

הוא קבל על כך ש"תחילת ההריסה בוצעה ללא כל תיאום עם הכוח שעבד בשטח, בהפתעה גמורה וללא שפונו האנשים מהאזור". מגיש התלונה ציין כי אחרי שמפקדי התרגיל נחשפו לתמונת המצב הבעייתית, אלה "רצו אל עבר המנוף וגילו להפתעתם כי למקום הגיע כוח בראשות קצין בדרגת סא"ל. הם ביקשו ממנו לחדול לאלתר, אך זה סירב וצעק לכל עבר כי אינו יפסיק עד שיתאמו עימו את מעבר הכוחות".

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר באירוע שמתוחקר בפיקוד העורף. בסיום התחקיר יופקו הלקחים הנדרשים על מנת למנוע הישנותו בעתיד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת