שובתת הרעב גורשה לעזה: "ניצחה את רשויות הכיבוש"

הנאא' שלבי שבתה רעב 43 ימים, והצליחה כמו קודמה חאדר עדנאן להשיג הסדר עם ישראל. הערב היא גורשה לרצועת עזה, אחרי ששברה את שביתת הרעב, ולא תוכל לשוב לביתה באזור ג'נין ב-3 השנים הקרובות. בכירי הג'יהאד האסלאמי והחמאס קיבלו אותה במעבר ארז. "היא ניצחה את רשויות הכיבוש", אמרו

שלבי, הערב במעבר ארז (חדשות 2)

שביתת הרעב הצליחה: הנאא' שלבי, אסירת הג'יהאד האסלאמי ששבתה רעב 43 ימים, שוחררה הערב מהמעצר המנהלי בו הוחזקה בישראל וגורשה דרך מעבר ארז לרצועת עזה. זאת, לאחר שהושג סיכום עם עורכי דינה, לפיו היא תשוחרר לאחר שתפסיק את שביתת הרעב - ולא תוכל לשוב לביתה בגדה המערבית בשלוש השנים הקרובות.

צפו בשלבי מגורשת לעזה, הערב

מאות בני אדם ובהם עשרות בני משפחה המתינו לה עם כניסתה במעבר ארז לתוך שטחי רצועת עזה. הגעתה למעבר שודרה גם בשידור חי במספר תחנות טלוויזיה ערביות. בין מקבלי הפנים עם שובה, היו משלחת בכירים של ארגון הג'יהאד האסלאמי וראש ממשלת חמאס בעזה אסמאעיל הנייה. מיד עם הגעתה לעזה - הועברה לקבלת טיפול רפואי.

"זהו ניצחון של שלבי על רשויות הכיבוש", נכתב הערב בהודעה רשמית של הג'יהאד האסלאמי לקראת שחרורה של שלבי. "היא התנגדה למעצר המנהלי בו הוחזקה".

שלבי, פעילת ג'יהאד אסלאמי, נעצרה ב-14 בספטמבר 2009 בבית משפחתה בכפר בורקין בגדה המערבית. היא שוחררה במסגרת עסקת שליט - אך נעצרה שוב לאחרונה בטענה כי שבה לעסוק בטרור. לפני כחודש וחצי פתחה בשביתת רעב בכלא השרון בו היא הוחזקה, במחאה על מעצרה - ומאז עניינה זכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת הפלסטיניים והערביים. גם שובת הרעב חאדר עדנאן, שהגיע להסדר עם ישראל לשחרורו, הביע בשלבי תמיכה וביקש מכל האסירים הפלסטינים לעשות זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת