שוב: אותר תיק נפץ בגבול הדרום

בפעם השניה בתוך פחות משבוע, איתרו כוחות צה"ל תיק ובו מטען חבלה רב עוצמה בגבול ישראל-מצרים. כוח צה"ל ביצע מרדף אחר דמות חשודה שהצליחה להימלט. בסקירות במקום אותר תיק נפץ ובו מטען חבלה, שנוטרל ע"י חבלני צה"ל במקום. טרם ברור אם מדובר בניסיון פגיעה בכוח צה"ל או בניסיון הברחה של המטען לצורך פיגוע בישראל

הותר לפרסום: ביום חמישי האחרון סוכל פיגוע בגבול ישראל-מצרים. אדם חשוד ניסה להחדיר תיק נפץ גדול לשטח ישראל - אך המטען אותר ונוטרל. מדובר בתיק הנפץ השני שאותר באזור בתוך שבוע.

התיק אותר במהלך פעילות שגרתית של צה"ל לסיכול הברחות בגבול. החיילים זיהו פעילות חשודה על קו הגבול, אך במהלך מרדף וניסיון מעצר - הצליח החשוד לברוח. בסריקות שביצעו כוחות צה"ל באזור, אותר תיק ובו מטען נפץ גדול. חבלני חיל ההנדסה ניטרלו את המטען בשטח בהצלחה.

"ניסיון החדרת תיק נפץ זה מצטרף לניסיון נוסף להחדרת תיק נפץ מסיני לישראל, שבוצע בשבוע הוחלף וסוכל על ידי כוחות צה"ל ומשטרת ישראל", נמסר מצה"ל. "מוערך כי פעילות טרור זו מאוכוונת על ידי ארגוני הטרור מרצועת עזה, תוך ניצול מערך ההברחות הפליליות מגזרת סיני".

המטען הקודם: מטען רסס עם הפעלה סלולרית

ביום שלישי שעבר נחשף מטען חבלה על ידי כוח צה"ל על גבול ישראל-מצרים, שעשוי היה לגרום לנזק רב לו היה מתפוצץ בישראל - כך עולה ראשונית של המבנה המכני של המטען. גורם ביטחוני ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט אומר כי אם המטען היה מגיע ליעדו ומתפוצץ בקרבת אוכלוסיה או בתי מגורים, "היו נפגעים רבים מאוד".

המטען על ידי אנשי היחידה לסילוק פצצות של יחידת יהל"ם. מבדיקת המטען בטרם פיצוצו עולה כי מדובר במטען רסס בו היה מכשיר הפעלה סלולרי. הוא נמצא בצד הישראלי של הגדר - ולאחר מספר שעות פוצץ באופן מבוקר.

חשיפת המטען בוצעה במהלך פעילות לסיכול הברחות בגבול. במהלך פעילות לילית לאיתור מבריחים מדרום למעבר כרם שלום, על גבול ישראל-מצרים, זיהה כוח צה"ל אדם המשליך תיק חשוד ונמלט מהמקום. בסריקות שהתבצעו בשעות הבוקר התברר כי מדובר בתיק נפץ שהכיל מטען רב עוצמה.

גורמים צבאיים אמרו לחדשות 2 כי עדיין לא ברור מה הייתה מטרת הברחת המטען: האם לפגוע בחיילי צה"ל המפטרלים בשגרה לאורך הגבול, או להבריח את המטען לתוך שטחי ישראל - ולהתפוצץ בתוך שטחי ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת