מדוע נאסרה כניסת הורים לצוללות?

שייטת הצוללות של חיל הים היא עטופת מסתורין, אך במשך שנים הורים ללוחמי הצוללות הגיעו לביקורים בתוכן. לפני כשבוע הוחלט לאסור על ההורים להגיע לביקורים מטעמי "ביטחון מידע". אם לאחת הלוחמים: "עדיף שהמשימות יישארו בסוד". צה"ל: הסיבה - ביטחון מידע; הביקורים יימשכו מחוץ לצוללות בבסיס

הורים? אין כניסה לצוללות (רויטרס)

הורים ללוחמים? אין כניסה לצוללות: כבר שנים שהוריהם של לוחמי הצוללות מבקרים בכלי השיט שילדיהם שוהים בהם לעיתים שבועות רבים. לחדשות 2 באינטרנט נודע כי לפני כשבוע הוחלט שלא לאפשר יותר כניסת הורים לכלי שיט אלה. "סיפרו לנו שאי אפשר להיכנס יותר מטעמי ביטחון מידע ולכן לא נוכל לבקר בהן יותר", סיפרה אמא של אחד הלוחמים. "זה לא משנה לי, העיקר שהחיילים יהיו בטוחים והמשימות שלהם יישארו בסוד - אנחנו נראה אותם מחוץ לצוללות".

ההורים נהגו לבקר את ילדיהם בכלי השיט וקיימו סיור בחלקי כלי השיט השונים ביניהם חדרי השינה, חדר המכונות, חדר הבקרה ועוד. גורמים צבאיים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי "בעקבות חידוד נהלי ביטחון מידע בצוללות הוצעה אופציה חלופית בה יוכלו ההורים יוכלו לבקר את ילדיהם". עוד הוסיפו כי "יש לזכור כי הזרוע הימית הינה זרוע מבצעית ומסווגת וקיימים בה כלי שיט וטכנולוגיות רבות שאינן מתירות פרסום או חשיפה כלשהי, לכן יש להבין כי צעד זה תורם לשמירה על ביטחון מידע וכך לשמירה על הזרוע".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "הוריהם של חיילי יחידת הצוללות יוכלו להמשיך ולבקר את ילדיהם בבסיסי חיל הים כרגיל. עם זאת, מטעמי ביטחון מידע, לא יוכלו ההורים להיכנס לצוללות".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת