חייל "אסף" סיגריות מפלסטינים - והודח

חייל ששמר במחסום בשטחים, נקלע למחסור בסיגריות לו ולחבריו לגדוד והחליט להשלים את המלאי האישי מפלסטינים שעברו במחסום, כל זאת, לעיני מפקד הכיתה שהיה לידו, ובחר לא להעיר ואף לשתף פעולה. מפקד המחלקה שגילה על המעשה, הדיח את החייל ואת מפקד הכיתה: "מעשה של גזל וניצול"

גזל סיגריות והודח, אילוסטרציה (רויטרס)

סיגריות בפקודה? לא בצה"ל. מפקד כיתה וחייל מגדוד לביא של חטיבת כפיר הודחו לאחר תקרית חמורה באחד המחסומים בשטחים. השניים היו במשמרת כשהבחינו שנגמרו להם הסיגריות. החייל, שמפקדו לידו, עצר את כלי רכב וביקש מהנוסעים סיגריות כדי למלא את החוסר. את מעשיו הסביר במחסור שלו ושל חבריו בסיגריות, והצליח לאסוף ממספר כלי רכב פלסטינים עשר סיגריות לערך, בעוד שמפקדו לצדו לא העיר לו ושיתף פעולה.

כשחזרו למקום המגורים שלהם ביישוב סמוך למקום, מפקד המחלקה הבחין לפתע במקבץ סיגריות בתוך ארון. כשהסתכל היטב הוא הבחין כי הם לא מאותו סוג וכי הם לא בקופסא. לאחר שתחקר את האירוע, מפקד הכיתה שהיה ליד החייל שאסף את הסיגריות הודה במעשה.

מפקד הגדוד ערך תחקיר מקיף בנושא ואמר כי מדובר באירוע חמור בו חייל ומפקדו ניצלו את כוחם כדי לקחת סיגריות מפלסטינים. עוד הוסיף כי מדובר במעשה של גזל בו ניצל החייל את המשימה ללקיחת דבר שלא שייך לו. הנהלים חודדו על מנת למנוע הישנות מקרים מעין אלה בעתיד.

לסיכום, החליט מפקד הגדוד להדיח את החייל שביצע את המעשה וכן את מפקד הכיתה שלו שעמד לידו ולא מנע ממנו לבצע אותו. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר באירוע חמור שטופל אישית על ידי מפקד הגדוד שהטיל על המעורבים עונש חמור בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת