צלמת התבקשה להוריד חזייה במשרד רה"מ

גלי תיבון, צלמת עיתונות אשר מסקרת ב-15 השנים האחרונות אירועים במשרד רה"מ הגיעה אתמול לסקר את מסיבת העיתונאים בנושא מסקנות ועדת הריכוזיות. להפתעתה בבדיקה הביטחונית היא נדרשה להסיר את החזייה שלבשה. הצלמת סירבה והתלוננה באגף התקשורת של רה"מ. ממשרד רה"מ נמסר בתגובה: התקבלה התרעה שהצריכה בדיקה נוספת

המסע"ת במשרד רה"מ. אתמול (חדשות 2)

תקרית מביכה אתמול במשרד ראש הממשלה. צלמת עיתונות זרה שהגיעה לסקר את מסיבת העיתונאים שכינס נתניהו בנושא המלצות ועדת הריכוזיות, התבקשה להוריד את חזייתה בעת הבדיקה הביטחונית. היא סירבה והגישה תלונה. כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

גלי תיבון, צלמת אשר מסקרת אירועים במשרד ראש הממשלה ב-15 השנים האחרונות, הגיעה כצלמת "פול" עבור כלי התקשורת הזרים בישראל. בכניסה למשרד ראש הממשלה בירושלים היא נדרשה לעבור את הבדיקה הביטחונית השגרתית, ולאחר שעברה בהצלחה את בדיקת גלאי המתכות, המאבטחות במקום דרשו ממנה להסיר את החזייה.

"לא התבקשת להתפשט, אלא רק להוריד את החזייה"

תיבון הנדהמת סירבה לבקשה ומיד פנתה להתלונן באגף התקשורת של המשרד. נציג שהגיע למקום מיהר להסביר לה: "לא התבקשת להתפשט, אלא רק להוריד את החזייה".

באישור הממונים עליה, הצלמת הזועמת החליטה לעזוב את המקום, ומכיוון שהייתה הצלמת הזרה היחידה באירוע, לעיתונות הזרה בישראל לא היו צילומים של ראש הממשלה ממסיבת העיתונאים שנערכה אתמול.

מסתבר שלא מדובר בפעם הראשונה שעיתונאיות מתבקשות להסיר חזייה בעת בדיקה ביטחונית במשרד ראש הממשלה, אך הפעם מדובר באישה יהודייה אשר נדרשת לעשות כן.

יש לציין כי תיבון היא אחות שכולה. אחיה רס"ן עוז תיבון נהרג בשנת 1996 בחברון, לאחר שנורה על ידי מחבלים.

לשכת רה"מ: "התקבלה התרעה שהצריכה בדיקה נוספת"

בשיחה עם "ידיעות אחרונות" התייחסה תיבון לדברים ואמרה כי "הזדעזעתי מהדרישה, שהייתה מבחינתי חציית קו, לא קרה לי דבר כזה מעולם". בנוסף, בהתאחדות הכתבים הזרים מחו על הדרישה.

מתקשורת ראש הממשלה נמסר כי "במקרה המדובר התקבלה התרעה שהצריכה בדיקה נוספת. התרעות אשר מחייבות בידוק נוסף מבוצעות במקום מוצנע תוך שמירה על פרטיות ועל כבוד הנבדק". בלשכתו של נתניהו הוסיפו כי "אנו מצרים על עוגמת הנפש שנגרמה כתוצאה מכך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת